Sponsorlu Bağlantılar

24 Saat Açık Veteriner

24 Saat Açık Veteriner

Veterinerler hayvan sağlını koruyan, sağlığı bozulmuş veya yaralanmış hayvanları iyileştiren ve sağlığına geri kavuşmasını sağlayan hekimlerdir. Veteriner hekimler herhangi bir üniversitenin lisans bölümlerinden başarı ile mezun olmuş kimselerin aldığı unvandır ve bu şekilde görevlerini icra edebilirler. Veteriner hekim olabilmek için kişilerin bazı özelliklere sahip olması gerekir.

Bu özelikler ise hayvanlardan korkmayan ve onları seven, vicdanlı, merhametli ve sağduyulu, esnek çalışma saatlerine adapte olabilen kimselerdir. Bu özelliklere sahip kimseler veteriner hekimlik mesleğini oldukça kolay bir şekilde yürütebilir ve hayvanları sağlıklarına kavuşturmak için canla başla çalışabilecek kimselerdir.

Veteriner Kliniklerinin Önemi

Şehirlerde yeterli sayıda veteriner kliniğinin olması gerek sahiplendiğimiz hayvanlarımız için gerek de sokak hayvanları için oldukça önem taşır. Yaralanan veya hastalanan hayvanları hızlıca veteriner kliniğine götürmemiz yaralanan ve hastalanan hayvanlar için oldukça önemlidir çünkü zamanında yapılan tedaviler hayvanlar için hayati önem taşıyor olabilir. Tüm bunlardan dolayı şehirlerimizde 24 saat açık veteriner kliniği veya nöbetçi veteriner klinikleri bulundurmamız gerekir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı