Gündem

57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda İstanbul etabı hava şartları nedeniyle iptal edildi

57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun (Tour of Türkiye) 8. ve son gününde İstanbul-İstanbul etabı hava şartları nedeniyle iptal edildi.

Israel-Premier Tech takımından Yeni Zelandalı Patrick Bevin organizasyonu genel klasman lideri olarak tamamladı ve şampiyon oldu.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen organizasyonun 8. gününde yarışa Taksim’deki Atatürk Kültür Merkezi önünden start verildi. Anadolu Yakası’nda Kuzguncuk’ta kayganlaşan yol nedeniyle gerçekleşen kazaların ardından takım koordinatörleri yarışı geçersiz sayılmasını istedi. İstanbul-İstanbul etabının iptal olmasıyla dün Gelibolu-Tekirdağ etabını ilk sırada tamamlayan ve genel klasman liderliğini ele geçiren Yeni Zelandalı Patrick Bevin, organizasyonu ilk sırada bitirdi.

Alpecin-Fenix takımından Avustralyalı Jay Vine ikinci olurken, İtalya’nın Drone Hopper-Androni Giocattoli takımından Arjantinli Eduardo Sepulveda ise üçüncü oldu.

 

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu