Sponsorlu Bağlantılar

Analog Fotoğraflar

Analog Fotoğraflar

Fotoğrafçılıkla ilgili araştırma yaparken, sitede daha çok analog fotoğraf makineleri ve bu makinelerini kullanımı ile ilgili bilgiler bulabiliyorsunuz. Anıl Uzun analog fotoğraf nedir, fotoğraf makinesinin bölümleri, özellikleri, nereden alınır gibi birçok bilgiyi paylaşıyor. Eski dönemler diye hatırladığımız ve pozlu makinelerle çekilen fotoğraflar, analog fotoğraf olarak tanımlanıyor. Analog fotoğraf çekimleri, daha çok profesyonel olan kişiler tarafından yapılıyor ve bir sanat olarak görülüyordu. Sitede de buna özellikle vurgu yapılıyor. Fotoğraf çekimini bir sanat olarak yapmak isteyenler, analog fotoğraf çekim çalışmaları yapmalıdır.

Fotoğraf Makinesi

Günümüzde, yeni teknolojiler kullanılmakta ve fotoğraf çekimleri dijital fotoğraf makineleri ile yapılmaktadır. Analog fotoğraf makinesini kullanmak isteyenlerin, satın alma yaparken, nelere dikkat edeceklerini yine deneyimleri ile göstermeye çalışıyor. Analog fotoğraf makinelerinde, mercek yapısı her zaman önemlidir ve mercekle oluşan lekeler, fotoğrafı etkileyecektir. Analog fotoğraf makinelerinin her bir parçasının kaliteli fotoğraf için önem taşıdığını, satın almadan önce tüm parçalarının ve çalışmasının kontrol edilmesi gerektiğinin üzerinde duruyor. Satın alırken, bakım hizmeti de unutulmamalıdır.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı