Gündem

Ankara Anksiyete Bozukluğu

Endişeye bağlı olarak ortaya çıkan hastalığa anksiyete denilmektedir.

Kaygı bozukluğu ismi ile de bilinen bu rahatsızlık oldukça fazla kişide görülmektedir. Tedavi yöntemleri de bu neden ile önem kazanıyor. Ankara anksiyete bozukluğu tedavisi ile bu hastalıktan kurtulmak mümkün oluyor.

Anksiyetede kastedilen korku büyük kaygılar değildir. Günlük hayatta olağan olarak karşımıza çıkan küçük durumlardan endişe duymaktır. Hayatın akışını bozan, günlük hayatı zorlaştıran bu durumdan tedavi edilerek kurtulmak mümkündür. İlk adım olarak uzman bir doktor ile görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Anksiyete Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?

 

Kadınlarda daha sık görülen anksiyete bozukluğu tedavi edilmediği takdirde insanları zorlamaktadır. Sadece günümüz şartları bu hastalığı oluşturmamaktadır. Geçmişten gelen bazı olumsuz deneyimler, yaşantılar da zemin hazırlamaktadır. Kaygı bozukluğu yaşadığınızı düşünüyor ama emin olamıyor iseniz belirtilerine bakarak karar verebilirsiniz. Sonrasında ise Ankara anksiyete bozukluğu tedavisi görmek için uzman bir doktor ile görüşmelisiniz.

İsminden de anlaşılacağı üzere kaygılı hissetmek en büyük belirtisidir. Ağız içinde kuruluk hissi, kaygı anında nefes alıp vermekte güçlük yaşamak da karşılaşılan durumlar içerisinde yer alıyor. Terleme, titreme, uyku problemleri gibi sorunlar da yaşıyor iseniz anksiyete bozukluğu yaşıyor olma olasılığınız oldukça yüksektir. Yapmanız gereken uzman yardımına başvurmaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı