Sponsorlu Bağlantılar

Battlestar Galactica Dizisinin Küçük Yıldızı

Yeni Battlestar , karakterlerini senden daha kutsal kılmakla suçlanamazdı. Filo komutanı tüm filoyu bölmeyi başardı; kahraman oğlu isyandan hapse atıldı; Starbuck’ın kabahatleri kendi başlarına bir yan film çekebilir.

Ancak tüm filodaki tek doktor olmaktan pek de uzak olmayan, huysuz yaşlı doktor Doc Cottle tarafından hepsi geride kaldı. Diğer karakterler oldukça fazla zaman harcarken, en azından önemli olay anlarına saygı duymak için susuyorlar. Amiral Adama’ya yönelik suikast girişimini ele alın – diğer tüm karakterler, belki de filonun nasıl hayatta kalacağı hakkında dua ederek veya kanat çırparak sessiz bir saygı duruşunda bulunurlar. Cottle değil; geç döndükten sonra, ağzından bir sigara sarkarken çeşitli astlara küfürler savuruyor. İnsanlığın liderini tedavi ettiğiniz gerçeğini sod. Son 10 Camel’inize kaldınız.

Sigara içen, kaba ve genel olarak haklı olan iyi doktor, tedavi ettiği hemen hemen herkesi küçümsemeyi başarır. Programın geri kalanının genç modellerinin arasında, 70 yaşındaki Donnelly Rhodes, ekrana mutlak sarp bir çekicilik ve keskin bir aşındırıcılık getiriyor.

Doc Cottle ile ilgili mesele, mutlak bir kod parçası gibi görünse de, herhangi bir etik seçim yapmaktansa işinde iyi olmakta daha iyidir. Donanmanın geri kalanı ona karşı geldiğinde, Sharon’ın çocuğunun durumu hakkında endişeleniyor. Ve Yeni Caprica’dayken, türlerini öldürmek gibi kötü bir alışkanlığı olan işgalci güçlere karşı koymak yerine, Cylonlara karşı tarafsızlığını koruyor. Arkasında gerçek bir düşünce yok gibi görünüyor. O, orijinal serideki doktor Salik’in ahlaki açıdan canını sıkan ahlak hikayelerini kaçıran tek kişilik bir hastane.

https://filmizle.run/dizi/witchs-love-izle/

Başka ne gibi iyilikler yaptı? Başkan’ın kanserini bir sır olarak sakladı, ancak bunun büyük ölçüde bir güven bağı yerine kimseye söylemeyi umursamadığı için olduğundan şüpheleniyorsunuz. Teknik olarak, eski bir arkadaşının ötenazi yapmasını engellemeye yardım etti, ancak bu, Battlestar’ın şimdiye kadar yapılmış en sıkıcı bölümü (The Woman King), yani bu gerçekten sayılmaz.

O aynı zamanda gösterinin Vera Drake’i, arka filo kürtajları yaptığını şiddetle ima etti (yazarların Amerika’daki sağcı gericiler zincirini çekmekten daha fazlasını sevdiği çok az şey var gibi görünüyor…). Yeni Caprica’ya yerleşmeye ve binlerce kişinin ölümüne yol açan bir komplo noktası olarak, muhtemelen yine de ismine karşı biraz kara leke olması gerekecek.

Yine de yazarlar, programın son derece popüler bir üyesini bir kahraman ya da kötü adama dönüştürme dürtüsüne direndiler. Dizinin ahlaki belirsizlik alanında kalma becerisini özetlemede Tigh’den sonra ikinci olan, onu gösterinin en iyi ara sıra ikramlarından biri yapıyor.

Kaynak: https://filmizle.run/

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı