Teknoloji

Bilişim 500’ün iş uygulamaları lideri

Global yazılım devi Micro Focus, ‘Bilişim 500’ araştırmasında Türkiye’nin en büyük ‘İş Uygulamaları’ yazılım sektörü birincisi oldu. Türkiye’de dijital dönüşüm projelerinin en büyük iş ortağı olan Micro Focus, bu sayede Bilişim 500’de lider olarak yer alıyor. Şirket, en büyük bilişim şirketleri sıralamasında ise bu yıl 7 basamak yükselerek 86’ncı sırada yer aldı.

Dünya genelinde 50 ülkede 18 bin çalışanı bulunan, 40 binden fazla müşteriye hizmet sunan kurumsal yazılım devi Micro Focus, bu yıl 21’inci kez açıklanan Bilişim 500 listesinde ‘İş Uygulamaları’ yazılımı kategorisinde lider oldu. Şirket, en büyük bilişim şirketleri sıralamasında ise bu yıl 7 basamak yükselerek 86’ncı sırada yer aldı.

BTHaber tarafından gerçekleştirilen ve Türkiye’deki ilk 500 bilişim şirketini açıklayan araştırmanın sonuçları, 26 Ağustos Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı Dijital Ofis Başkanı Dr. Ali Taha Koç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurul Üyesi Dr. Hakan Yurdakul’un katılımıyla dijital olarak gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı.

Micro Focus, 2019’da ulaştığı 109,4 milyon TL ciroyla çokuluslu şirketler arasında en büyük 17’nci büyük bilişim şirketi oldu. Çokuluslu bilişim şirketleri arasında yapılan pek çok sıralamada ilk 10 içinde yer alan Micro Focus, Türkiye’deki en büyük 6’ncı yazılım şirketi, en büyük 8’inci hizmet şirketi, 19’uncu danışmanlık şirketi, en büyük 5’inci kurulum bakım destek hizmeti şirketi, veri güvenliği yazılımında 4’üncü, yapay zeka yazılımında 7’nci, veri ambarı ve iş zekası yazılımında ise 5’inci büyük çokuluslu şirket olarak listede yer aldı.

Şirketlerin mevcut BT altyapılarını dijital altyapılarla birlikte kullanmaya olanak tanıyan çevik projeleriyle liderliğini koruyan Micro Focus, portföyünde yer alan DevOps, IT operasyonları, bulut, güvenlik, bilgi yönetimi ve açık kaynak çözümleriyle dijital dönüşümün Türkiye’deki lider yürütücüsü konumunda.

Bilişim 500’de elde ettikleri liderliğe dair konuşan Micro Focus Türkiye ve Yunanistan Genel Müdürü Deniz Kırca, “Türkiye’nin en büyük şirketlerinin dijital dönüşüm süreçlerine destek oluyoruz. Türk şirketleri büyük bir hızla ve özenle dijital dönüşümleri gerçekleştirmeye odaklandı. Yazılım ve hizmette pek çok kategoride Bilişim 500 sıralamalarında olmaktan dolayı mutluyuz. Ekibimle gurur duyuyorum” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı