Sponsorlu Bağlantılar

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

Bişektomi ameliyatı sırasında doktorlar yüzde bulunan yağ dokularını kesi açarak almaktadırlar.  Yağ dokunun alınmasının ardından bu bölgelere dikiş atılmaktadır. İyileşme süreci doktorun verdiği tavsiyelere göre oldukça kısa sürmektedir. Bişektomi ameliyatı sırasında ağız içi temizliğinin yapılması operasyon sırasında herhangi bir enfeksiyon kapılmaması için oldukça önemlidir.

Bişektomi ameliyatının uygulanabilmesi için 18 yaşını doldurmuş olma şartı bulunmaktadır. Ayrıca normal kiloya sahip olma zorunluluğu da bişektomi ameliyatı için önemli bir adımdır. Özellikle obezite problemi olanlar ve 45 yaşın üzerindeki kimseler Bişektomi ameliyatı yaptıramazlar.

Bişektomi Nasıl Uygulanır?

Bişektomi ameliyatının uygulanabilmesi için hastaya lokal anestezi uygulanmaktadır. Ameliyatın ortalama süresi 30 ila 45 dakika arasında sürmektedir. Her iki yanağa da simetrik açıdan yağ doku alma işlemi uygulanmaktadır. Böylece yüzün daha keskin ve belirgin gözükmesi, elmacı k kemiklerin daha açık gözükmesi sağlanabilmektedir.

Bişektomi ameliyatı ülkemizde pek çok farklı klinikte uygulanabilmektedir. Alanında uzman olan hekimler oldukça estetik bir şekilde bu işlemi gerçekleştirerek daha genç, diri ve belirgin bir yüze sahip olmayı sağlayabiliyorlar.

Bişektomi Yöntemleri Nelerdir?

Bişektomi günümüzde sıklıkla tercih edilen estetik uygulamalardan bir tanesidir. Bişektomi ile geniş yüzün daha ince ve belirgin görünmesi sağlanabilmektedir. Bu operasyon ayakta gerçekleştirilen bir operasyondur. Estetik açıdan yüz hatlarının daha belirgin olmasını isteyen kişiler bu yönteme başvurabilmektedir.

Bişektomi uygulaması sırasında doktorunuzun gerekli donanıma sahip olması ve bu işlemin resmi kliniklerde yapılması oldukça önemlidir. Her ne kadar bişektomi basit bir estetik operasyon gibi gözükse de yapılacak olan hatalar yüzünüzün ciddi manada deforme olmasına sebep olabilir

Bişektomi Fiyatları

Bişektomi fiyatları tıpkı diğer estetik operasyon fiyatlarında olduğu gibi bu işlemi gerçekleştiren kliniklere göre farklılık göstermektedir. Bunun dışında estetik operasyonlarda bildiğiniz gibi alanında isim yapmış pek çok farklı hekim bulunmaktadır. Bu cerrahların kendilerine özgü belirlemiş oldukları fiyatlar estetik operasyonları oldukça etkilemektedir. Bişektomi ameliyatı yaptırmak istiyor iseniz yapacağınız ön araştırma ile alanında uzman hekimleri seçerek harika bir estetik operasyona kavuşmanız mümkündür.

Meme Büyütme Nedir?

Bişektomi ameliyatının dışında meme büyütme ameliyatı ile ilgili olarak da pek çok kişi araştırma gerçekleştiriyor. Meme kadınların güzel görünmeleri için önemli bir simgedir. Farklı bazı yaşanmışlıklar sebebiyle memelerde şekil bozuklukları ortaya çıkabilir.

Yaşlanma, emzirme, hamilelik gibi durumlar memelerde doku kaybına ve şekil bozukluğuna sebep olabilmektedir. Bunun giderilebilmesi için uygulanan estetik operasyona ise meme büyütme denilmektedir. Sadece güzel görünmenin dışında doğuştan gelen meme bozuklukları, asimetrik meme görünümü, kanser sebebi ile alınan meme gibi pek çok faktör de meme büyütme estetiğine duyulan ihtiyacı arttırıyor.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme işlemi uzman hekimler tarafından uygulanmaktadır. Üç farklı meme büyütme yöntemi bulunuyor. Silikon meme büyütme, yağ dolgusu enjekte, dolgu enjekte etmek meme büyütme işlemleri arasında öne çıkan yöntemlerdir. Ülkemizde ve dünya genelinde genel olarak protez meme büyütme yani silikon meme işlemi ön plandadır. Hastanın vücut tipine, talebine göre yapılan analizler sonucunda istenilen protez seçilmektedir. Protezlerde damla veya yuvarlak görünüm, pürüzsüz veya ve pütürcüklü görünüm gibi seçenekler bulunmaktadır. Doktorun tavsiyesi ve talebiniz doğrultusunda seçilen protezler yapılan küçük bir operasyon ile vücuda yerleştirilir.

Her doktorun meme büyütme ile ilgili olarak farklı tercihleri bulunabilir. Açılan küçük bir kesi ile meme altına protezin yerleştirildiği gibi farklı teknikler kullanılan doktorlarda bulunabilmektedir. Meme büyütme işlemi için araştırma yapmak en önemli adımdır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı