Sponsorlu Bağlantılar

Bitcoin Madenciliği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Bitcoin Madenciliği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Bitcoin sanal para birimidir ve şifreleme sistemiyle korunmaktadır. Kağıt para gibi basılması ya da devlet tarafından yönetilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bitcoin madenciliği kullanıcı temelli bir sisteme dayanır.

Kripto para sınırlı miktarda vardır. Bu yüzden kripto para madenciliği ile çıkarıldıkça kripto para çıkarmak için çözülmesi gereken işlemler karmaşıklaşır. Madencilik yapmak için internete ve güçlü bir işlemciye ihtiyaç vardır.

Bulut Madenciliği Nedir?

İnsanların evlerinde genelde standart bilgisayarlar bulunur. Kripto para madenciliği yapmak isteyen birisi için bu bilgisayarlar yetersiz gelecektir. Buna ek olarak artık kripto paranın azalmasından kaynaklı olarak kripto para madenciliği oldukça zor bir hale gelmiştir. Bu sistemler aynı zamanda elektriği de çok harcar ve kar elde etmeye çalışan birisi zarara girebilir.

Bunun için bulut madencilik firmaları ile bulut madencilik makineleri kullanmak mümkün olmuştur. Pena byte madencilik güneş enerjisi ile cihazlarını çalıştırdığı için kullanıcılar daha fazla kazanç sağlıyor. Böylece penabyt sektörde öncü hale geliyor.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı