Sağlık

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Burun dolgusu ameliyat yapılmadan çeşitli dolgu materyalleri ile burnun estetik hale getirilmesi işlemine denilmektedir. Burun dolgusu işlemi ile oluşturulması istenilen yeni görüntüye kavuşmak çok kısa sürede olmaktadır. İşlemi yapılan hasta hemen günlük hayatına devam edebilmektedir. Bu uygulamalar kalıcı bir uygulama olmadığı için güvenlidir. Estetik operasyonlarına göre kıyaslandığında daha ekonomik bir uygulamadır. Ağrı, acı, yanma gibi rahatsızlıklar oluşturulmamaktadır

Burun Dolgusu Kimlere Ve Neden Uygulanır?

Burun dolgusu 18 yaşını bitirmiş burun gelişimini tamamlamış kadın ve erkeklerde burunda bulunan burun kemeri gibi eğrilikleri olan kişilere, burun kökü çökmeleri olanlara, burun ucunda düşüklük olanlara burun dolgusu yapılabilmektedir.  Burun şeklinin yüz hatlarına uyumlu olmadığını düşünen kişilerde burun dolgusu ile güzel bir görünüm elde etmek için yapılmaktadır. Bu sayede kişi istediği güzel görüntüye sahip olmaktadır

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu fiyatları dolgunun yapılacağı kişinin uzmana muayene olarak nasıl bir dolgu ve ne kadar doldurulacağı ile ilgili kararlar verildikten sonra belli olur.

Dudak Dolgusu Çeşitleri

Dudak dolgusu geçici dudak dolgusu ve kalıcı dudak dolgusu olarak ikiye ayrılmaktadır. Kalıcı dudak dolgusu işlemi yapılırken dudaklara silikon işlemi uygulanır, geçici dudak dolgusu işlemi uygulanırken ise pek çok dolgu maddesi kullanılabilir.

Hyaluronik asit dudak dolgusu malzemeleri arasında en çok tercih edilen dolgu malzemesidir. Çok farklı dudak dolgusu şekilleri bulunmaktadır Bunlardan bazıları Hera tipi dudak dolgusu, Eros tipi dudak dolgusu, Afrodit tipi dudak dolgusu, Venüs tipi dudak dolgusu gibi dolgu isimleri ile adlandırılmaktadır.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudakların iç kısmına ve çevresine dermal dolgu enjekte edilerek dudak yapısını şekillendirmek ve dudaklara hacim kazandırmak amacıyla dudak dolgusu yapılan işlemdir. Dudak dolgusu işlemi esnasında dolgu maddesi olarak cilde hacim kazandıran hyaluronik asit kullanılır. Hyalüronik asit cildi pürüzsüz tutan ve cilt dokularını onaran cilde uyumlu bir yapıya sahiptir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu yapılmaya başlamadan önce yüzün yapısına uygun dudak şekli belirlenmelidir.  Dudak dolgu işlemi yapımına başlanmadan yarım saat önce işlemin acısız uygulanabilmesi için dudak bölgesine anestezik bir krem sürülür ya da düşük dozlarda anestezi uygulaması yapılır. Cilde zarar vermemesi açısından dolgu maddesi enjekte edilirken oldukça ince uçlu bir iğne kullanılmaktadır. Ortalama 15 dakika kadar kısa süren bu uygulama acısız, ağrısız, kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Nazolabial Dolgu Nedir?

Burnun kenarlarından aşağı doğru inen ağız kenarlarına kadar olan çizgilere ve bu çizgilerin ortasındaki oyuğa nizolabial denilmektedir. Genetik etkenler, çevresel faktörler, yaşın ilerlemesi ile beraber zamanla derinleşen bu çizgiler yüz ifadesinde değişime yol açmaktadır. Yüzde mutsuz, üzgün bir ifade oluşmaya başlamaktadır. Nazolabial dolgu işlemi sayesinde bu bölge doldurularak yüzdeki bu çizgilerden kurtulmak mümkün.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Nazolabial dolgu uygulamasının yapılacağı kişinin yüzünde oluşan çizgilerin derinliği incelenerek yapılacak doz miktarına karar verilmelidir. Daha sonra uygulamaya başlanmadan önce nazolabial dolgu uygulamasının yapılacağı bölgeye anestezik krem sürülerek bu bölge uyuşturulur. Bununla birlikte işlem sırasında hastanın acı hissetmesi önlenir.  Nazolabial dolgu uygulanacak bölgeye zarar verilmemesi için en ince uçlu iğne kullanılarak enjekte edilir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Nazolabial dolgu fiyatları dolguyu yaptırmak isteyen kişinin kırışıklık derecesine, kırışıklık genişliğine ve bu dolguyu oluşturabilmek için kullanılacak dolgu malzemesinin miktarı gibi etmenlerin değişikliğine göre belirlenmelidir. Ayrıca nazolabial dolgunun geçerlilik süresi kalitesi gibi farklı etmenler de nazoladial dolgu fiyatını etki etmektedir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu