Sağlık

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği tedavisi olacak olan kimseler genel olarak burnunda tıbbi veya estetik sorun bulunan kimselerdir. Günlük yaşamda her insan çekici ve güzel görünmek ister. Ama kimi zaman doğuştan veya sonradan meydana gelen belirli semptomlar buna gölge düşürebilir. Bunlardan en başlıca olanı ise burun sorunlarıdır.

Kişilerde meydana gelen burun semptomları kimi zaman kişinin estetik görünümüne zarar verebilir. Bu nedenden dolayı kişiler günlük yaşamda sosyal hayattan uzaklaşma yaşarlar. Bu sorunu ortadan kaldırmak için ise bu tedavisiye ihtiyaç duyulur. Bu tedavi ile birlikte kişiler hayal ettikleri görünüme sahip olur.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Kişilerde meydana gelen burun estetiği sorunu genel olarak iki bölümde incelenir. Tıbbi veya estetik görünüm olarak değişkenlik gösteren bu sorun tedavi edilmediği müddetçe geçme göstermez. Bu sorunlar ise genel olarak kemer eğrilik burun içinde kemik veya et olması ile birlikte daha birçok etken burun sorunları arasında yer alır.  Bu nedenden dolayı kişiler günlük yaşamda oldukça olumsuz etkilenirler. Özellikle burun içinde bulunan et kemik kıkırdak kişinin günlük yaşamda düzenli ve sağlıklı nefes almasına engel olur. Bu nedenden kişinin akciğeri olumsuz etkilenirken düzensiz oksijen kişide belirli sorunlara daha neden olur. Bu yüzden mutlaka tedavi edilmesi sağlanır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Kişilere uygulanan burun estetiği fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu tedavi genel olarak anestezi altında iki farklı yöntem ile yapılır. Bunlar açık burun ameliyatı ve kapalı burun ameliyatı olup iki yöntemden birisi kişinin burun sorununu yok etmek için tercih edilir.

Kimlere Uygulanır?

Uygulanan burun estetiği fiyatları kişiye uygulanış yöntemine göre değişiklik gösterir. Burun operasyonu tedavisi burunda bulunan kemik kıkırdak et eğrilik gibi sorun bulunan kişilere uygulanır.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Uygulanan tedavi genel olarak burnunda tıbbi veya estetik bir sorun bulunan kişilere uygulanan tedavi türüdür. Burun operasyonu tedavisi genel olarak burnunda sorun bulunan ve sağlıklı tedaviye engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan hemen hemen herkese bu tedavi işlemi uygulanır. Bu sayede kişiler burun sağlığına ve estetiğine kolay bir şekilde kavuşma şansı yakalarlar

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Kişilere uygulanan estetik tedavisi öncesi kişilerin dikkat etmesi gereken belirli hususlar bulunur. Bunlardan en başlıca olanı kişinin günlük yaşamda sigara ve alkol kullanımına son vermesidir. Bunun nedeni sigaranın vücutta bulunan oksijen miktarını en az seviyeye indirmesidir. Oksijen miktarının düşmesi ile birlikte kişi daha geç iyileşir. Bu da kişi için olumsuz bir durumdur. Aynı zamanda tedavi öncesi kişiler sağlıklı beslenmeli ve tavsiye kural gibi etkenlere uyması gerekir. Aksi takdirde iyileşme daha geç bir hal alır.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Kişilere uygulanan burun estetiği tedavisi sonrası kişiler ağır iş ve egzersizlerden uzak durup bol bol dinlenmesi tavsiye edilir. Buruna herhangi bir darbe almayıp aynı zamanda oluşabilecek bir sorun veya olumsuzlukta hemen doktorunu araması tavsiye edilir. Tedavi sonrası günlük aktivitelere bir müddet ara verip sürekli rutin kontrollerine gitmesi ve asla aksamaması gerekir. Bu şekilde oldukça sağlıklı ve verimli bir iyileşme dönemini bitirmesi sağlanır.

Burun Estetiği Fiyatları

Fiyat için kişiler detaylı bir araştırma içerisine girerek en kaliteli hizmeti en uygun fiyata alabilirsiniz. Uygulanan burun estetiği fiyatları kişiden kişiye değişiklik gösterirken aynı zamanda tedavinin yöntem ve seans süresine göre değişiklik gösterir. Ayrıntılı fiyat bilgisi için kliniğe başvurabilirsiniz.

https://www.mehmetemredinc.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu