Sağlık

Burun Estetiği Fiyatları

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği yüzdeki altın oran diye bilinen orantının sağlanmasında önemli bir payı vardır.  Dolayısıyla burun şeklindeki bozukluk yüz ifadesini ve yüzün orantısını olumsuz olarak etkiler.  Burun şekil bozuklukları birçok sebepten kaynaklanır.  Bunlar genetik bozukluklar,  çocuk veya ileriki yaşlarda oluşan travmalar,  kazalar gibi bir takım sebepler burun şeklinde bozukluklar oluşturabilir.  Bundan rahatsızlık duyan kişiler burun estetiği yaptırabilir.  Genellikle travmaya bağlı burun şekil bozukluklarında aynı zamanda deviasyon denen solunum yolunu etkileyen rahatsızlık da gelişir.  Genellikle rinoplasti yani burun estetiği operasyonu ile birlikte yapılarak hem burunda oluşan şekil bozukluğu giderilmiş olur hem de solunum sorunu ortadan kalkar.  Burun estetiği fiyatları yapılacak operasyonun tekniğine ve yapılacak işlemlere göre farklılık oluşturur.   Yalnızca deviasyon ve rinoplasti birlikte yapılacaksa veya yalnızca burun estetiği uygulanacaksa, hangi hekimin yapacağı ve hangi hastanede olacağı gibi sebepler burun estetiği fiyatlarında değişiklik gösterir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği operasyonu ameliyathane koşullarında genel anestezi altında yapılır.  Genellikle 2 tür burun estetik ameliyatı vardır.  Açık ve kapalı olan 2 operasyonun aralarındaki fark,  teknik olarak değişiklik gösterir.  Yaklaşık olarak 2 saat gibi bir sürede tamamlanır.  Gerek açık gerekse kapalı burun estetik ameliyatlarında burun derisi burunda bulunan yumuşak doku korunarak kemik ve kıkırdağa ulaşılarak yapılır.  Hastada nazal tıkanma denilen deviasyon sorununun bulunması sebebiyle bu ameliyatla deviasyon sorunu da giderilmiş olur.  Burunda kemer veya eğrilik olması durumunda bu şekil bozukluklarının tamamı ortadan kaldırılır.

Burun Estetiği Fiyatları 2020

Burun estetiği fiyatları 2020 farklıdır.  Her hekimin operasyonda alacağı fiyat birbirinin aynısı değildir.  Burun estetik fiyatlarını değiştiren başka sebepler de vardır.  Bunlar operasyonun hangi teknik kullanılarak yapılacağı,  hastanın burun şekil bozukluğunun oranı,  hangi hastanede yapılacağı gibi sebepler burun estetik operasyon fiyatlarını etkiler.  Bunun yanı sıra yalnızca burun estetik ameliyatı veya deviasyon sorununun ortadan kaldırılacağı bir operasyon olacaksa bu da burun estetik operasyon fiyatlarını etkiler.  Ancak estetik operasyon da önemli olan hekimin tecrübesi ve bu konudaki deneyimidir.  Öncelikle bunun değerlendirilerek burun estetik operasyonuna karar verilmesi en doğru yöntemlerden biridir.

Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Estetik operasyonlar kişilerin kendi tercihleri doğrultusunda verdikleri kararla yapılır.  Günümüzde burun estetiği operasyonu en fazla yapılan estetik operasyonlarından biridir.  Doğuştan veya sonradan oluşan burun şekil bozuklukları insanları rahatsız eder.  Bazı kişiler bunu çok fazla sorun etmemekle birlikte ancak bazı kişilerde bu ciddi anlamda sorun haline gelir.  Hatta kişide özgüven eksikliği oluşturduğu gibi sosyal ve kişisel ilişkilerini etkileyerek rahatsız eder.  Dolayısıyla böyle durumlarda burun estetik ameliyatı her zaman avantajlıdır.  Bunun yanı sıra genellikle şekil bozukluğu olan burunlarda solunum güçlüğü rahat nefes alamama durumu ortaya çıkar.   Buna da tıpta deviasyon adı verilir.  Genellikle burun estetik operasyonları deviasyon sorunu giderilerek yapılmaktadır.  Dolayısıyla burnun hem estetik açıdan şekil bozukluğu düzeltilmiş olur hem de fonksiyonel olarak burunda gelişen rahatsızlık ortadan kaldırılır.

Burun Estetiği Etkisi Ne Kadar Sürer?

Burun estetik operasyonları kalıcı operasyonlardır.  Ameliyathane koşullarında ve genel anestezi altında yapılır.   İnsan ömründe bir kere burun estetik ameliyatı olur.  Ancak estetik operasyondan sonra herhangi bir kaza ve sarsıntı yaşanması durumunda operasyonun tekrarlanması gündeme gelebilir.  Onun dışında burun estetik operasyonları kalıcı operasyonlardır.  Burun dolgusu denilen burun estetik uygulaması rinoplasti ile aynı değildir.  Burun dolgusunda burun ucuna dolgu maddeleri kullanılarak burun ucunun hafif kaldırılması gerçekleştirilir. Burun estetiği için maksimum bir veya iki yıl kullanılabilecek bir işlemdir. Burun estetiği fiyatları 2020 listesine bakarak size uygun fiyatı bulabilir ve işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

https://www.erkinonsal.com/burun-estetigi/ detaylı bilgi için tıklayın.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı