Sponsorlu Bağlantılar

Burun Estetiği Nedir?

Burun Estetiği Nedir?

Görsel açıdan ve yaşanan sağlık sorunlarından dolayı estetik burun ameliyatı kişilerin sorunlarını gidermek için yapılan bir operasyondur. Burun estetiği ameliyatları daha çok kalıtsal bozukluklar ya da yaşanan kazalar sonucu görsel manada rahatsız edici şekil bozukluklarını gidermek için yapılır. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber tıp alanında da her gün yeni gelişmeler meydana geliyor ve imkânlar daha elverişli olabiliyor. Günümüzde yapılan burun estetiği ameliyatları daha kolay yapılıyor ve tedavi süreçleri daha hızlı ilerliyor. Yapılan burun estetiği ameliyatı ile kişiler sağlıklı nefes alabilmenin yanında hoş bir görüntüye de sahip olurlar. Burun estetiği yaptırmak isteyenlerin uzman doktorlar tarafından muayene edilmesi gerekir. Burnun estetiğe uygun olup olmadığına bakılır.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği en çok uygulanan operasyonlardan biridir. Yüz kişilerin ilk dikkat çeken bölgesidir. Burada görülen bir bozukluk hem estetik olarak hem de psikolojik insanları olumsuz etkiler. Estetik ameliyatı ile görülen şekil bozukluklarına müdahale edilir. Öncelikle burun dokuları cerrah kişiler tarafından incelenmelidir ve ameliyata uygunluğuna bakılmalıdır. Son derece hassas bir konu olan burun estetiği alanında yetkili kişiler tarafından ve dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Burun estetiği ameliyatı sırasında kişilerin rahatsızlık duyduğu solunum yolunun ameliyat sırasında en iyi şekilde çalışabilir hale gelmesi önemlidir. Aynı şekilde istenilen burun şeklinin elde edilmesi için ameliyat sonrasında da bazı düzenlemelere gidilebilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği uzman cerrahlar gözetiminde yapılır. Kişilerin ağrı hissetmemesi için ameliyatlar genel anestezi altında gerçekleşir. Burun estetiği ameliyatı ise yaklaşık olarak 2 saat kadar sürebilir. Burun estetiği ameliyatı iki şekilde yapılır. Birincisi açık rinoplasti denilen yöntemdir. Bu yöntemde hastaların iyileşme süreçleri uzayabilir. Açık rinoplasti sırasında burun delikleri arasından kesiler atılarak doktorun görüş açısı genişler. Bu teknik daha çok ileri seviyedeki burun şekil bozukluklarında tercih edilir. Kapalı rinoplasti tekniğinde yapılacak kesiler pek fark edilmez. Burun delikleri içerisinde kalır. Dikiş izi falan kesinlikle kalmaz.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları yapılacak olan operasyona bağlı olarak değişiyor. Çünkü insanların duydukları rahatsızlıklar ve yaşadıkları şekil bozuklukları farklılık gösterdiğinden dolayı fiyatlar değişiyor. Ayrıca burun estetiği fiyatları her yıl güncellenerek kişilere bildirilir.

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği ameliyatlarının sorunsuz bir şekilde geçmesinin ardından hastaların tedavi süreçlerinde bazı konulara dikkat etmeleri gerekir. Burun ameliyatı sonrasında istenilen yapıya tam manasıyla kavuşmak için üzerinden 6 ile 12 ay geçmesi gerekir. Burun dokularının toparlanabilmesi zaman gerektirir. Burun estetiği sonrasında ağrı görülebilir ve bunun için ağrı kesici kullanılmalıdır. Belli bir süre ayağa kalkmamak en doğrusu olacaktır. Çünkü baş dönmeleri görülebilir. Ameliyat sonrasında genizden kan gelebilir. Ameliyat sonrasında sıvı gıdalar tüketilmelidir. Burun bölgesinde şişlik ve morluklar görülebilir. Ameliyat sorası ilk 15 gün buruna kesinlikle su çekilmemelidir. Süreç içerisinde burun tıkanıklıkları görülebilir. Kişilerin iş hayatına dönmeleri ise bir hafta ya da 10 gün kadar sürebilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatla yapılabileceği gibi ameliyatsızda gerçekleşebilir. Ameliyatsız yapılan burun estetikleri daha çok küçük operasyonları kapsar. Burun ucu düşüklüğü, burun basıklığı veya burun kırışıklığı görülen kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Bu yöntemler hem basit hem de güvenilir olduğu için insanlar tarafından tercih ediliyor. Bu ameliyatsız burun estetiği ile buruna yeni bir görünüm verilebilir. Böylece doğuştan ya da sonradan meydana gelen burun düşüklükleri ameliyatsız burun estetiği ile estetik bir görüntüye kavuşabilir.

https://www.erkinonsal.com/burun-estetigi/ ß detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edin.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı