Gündem

Cami Halılarının Üretimi

Benzersiz stillere sahiptirler ve ayrıca kullanıcıların neyi tercih ettiğine bağlı olarak farklı desenlerde hazırlanabilmektedir.

Maneviyatı çağrıştıran bir isme sahip olan Cami halısı, güzel Türk halıları olarak kabul edilir. Bu halılar, Hazar Denizi bölgesinde yapılan yünden üretilir ve nesilden nesile aktarılan güzel desenlere sahiptir. Bu cami halıları tasarımı ve dokusu, kendine özgü bir çekiciliğe sahip olacak şekilde tasarlanır. Tarzları da birbirinden farklı olmaktadır.

Mor, turkuaz ve diğer soft renklerinde boyanmış yünden üretilen Cami Halısı, yün elyafları ve ipek elyafların harmanlanmasıyla muhteşem tasarımlar yaratarak tasarlanmaktadır. Atkı ipekten yapılırken taban veya temel genellikle yünden yapılır. Bazıları, ek tasarımlar veya süslemeler için kendilerine eklenmiş metal süslemelerle birlikte şekillendirilir. Bu Cami halıları yapımında kullanılan renk, onu satın alan veya tasarlayan kişiye en çok hitap eden renge de göre belirlenir.

Yün, genellikle mor, turkuaz gibi farklı tonları ile boyanırken, ipek naylondan farklı mor ve turkuaz tonları ile boyanmakta ve üretilmektedir. Renklerin her biri, müşterinin ihtiyaçlarına en uygun tasarımı bulabilmesi için çeşitli tasarımlarda sunulur. Lavanta ve sarı gibi renkler Cami Halıları olarak daha sık kullanılıyor ancak başka renklerde de bulunabiliyor. En çok tercih edilen cami halısı genellikle özel alınan ölçülerden sonra üretime geçmektedir. Öztekin Cami Halısı olarak 12 yıllık deneyimi ile en uygun Cami halısı fiyatları ile tercih edilmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı