Sponsorlu Bağlantılar

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Çene yapısından şikayetçi olan kişilerin ilk başvurduğu yöntemlerden birisi de çene dolgusu işlemidir. Ameliyatlı ya da ameliyatsız şekilde iki türlü olarak yapılan çene dolgusu, gerek işlem esnasında gerekse işlem sonrasında kesinlikle ağrı ve acı hissetmenize neden olmaz.

Tamamen klinik ortamında yapılmakta olan ve en zahmetsiz estetik operasyonlardan biri olan çene işlemi, çenedeki tüm bozukluğu arka plana atıyor. Çenede düzelme meydana geldiği zaman yüze bakıldığında da estetik bir görünüm elde ediliyor. Yüzde bir dengesizlik ve oran bozulması varsa, bunu düzeltme için burun dolgusu, dudak ve çene işlemleri yapılabilir. Üstelik bu işlemler tamamen kısa süre içerisinde yapılan ve etkileri uzun süren işlemlerdir.

Burun Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

En acısız ve en kısa sürede yapılan estetik işlemlerinden biri olan burun dolgusu enjeksiyon yöntemi kullanılarak yapılıyor. Burun içerisinden yapılan enjeksiyon sorunlu bölge baz alınarak yapılıyor ve ardından burunda düzelmeler meydana geliyor.

Burun yapısında doğuştan meydana gelen yapısal bozukluklar olabilir, genel faktörler ya da çevresel faktörlerin olumsuz etkileri sonucunda da burunda bozukluk meydana gelebilir. Bunu düzeltmenin en sağlıklı ve en pratik yolu ise burun dolgusu yaptırarak olabildiğince hoş bir görünüme sahip olmaktır.

Burun Dolgusu Fiyatları

Estetik denildiğinde akla çok uçuk fiyatlara sahip olan ve uzun süreli yapılan ameliyat işlemleri gelir. Ancak çok basit bir şekilde yapılabilen ve oldukça kaliteli şekilde uzun süre kullanabileceğiniz dolgu işlemleri de mevcuttur.

Her bütçeye uygun şekilde yapılmakta olan dolgu işlemleri bunlardan yalnızca bir kaçıdır. Aynı zamanda ödeme işlemlerinde her zaman kolaylık ve pratiklik söz konusudur. Sizlerde gerek burunda gerek çenede gerekse dudakta meydana gelen tüm durumlara dur diyebilmek için dolgu fiyatlarını yakından araştırabilir ve derhal işlemleri yaptırabilirsiniz.

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Çene dolgusu en çok tercih edilen estetik bölümlerinden birisidir. Kalıcı bir şekilde yapılmakta olan bu işlem sayesinde siz de yüzünüzde oldukça hoş estetik bir görüntü yakalayabilirsiniz. Dudak ve burundan sonra en önemli olan kısım çenedir. Özellikle de yaş grubu ilerledikçe bu alanlarda meydan gelen sarkmalar, kırışıklıklar ve farklı sorunlar için mutlaka dolgu başvurulması gereken yöntemlerden birisidir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu, bozukluk, şekil ve yapıyla alakalı olarak meydana gelen durumlarda germe, doldurma gibi işlemlerin yapılmasıyla hayata geçirilir. Cilt ve yüz için en önemli noktalardan biri olan dudaklar dolgun göründüğü zaman çok daha ileri seviyeye atlayabilirsiniz. Özellikle de dudaklara dolgu yaptırmak ciltteki hiyalüronik asit dengesinin de oranlanmasına olanak sağlıyor.

Böylece ciltteki dudaklardan meydana gelen yaşlanmalar da ortadan kalkmaya başlıyor. Dudaklar daha renkli, daha canlı ve daha dolgun görünmeye başlıyor. Dudaklardaki asit seviyesi de dengeleniyor ve arttırılıyor. Böylece dudaklarda istenilen sağlık ve görünüme kavuşuluyor.

Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Cildinin sağlığını, çene, burun ve dudaklarının güzelliğini ve estetik görünümü önemseyenler için bu işlemler oldukça basit işlemlerdir. Özellikle de uzmanlar tarafından yapılmakta olan dolgular yaklaşık 10 dakikalık bir süreye sahiptir. Bu süre içerisinde yapılan dolgular kalıcıdır ve ömür boyu garanti verilen malzemelerin kullanılmasıyla yapılır.

Sizler de gerek burun, gerek çene ve gerek dudaklarınızın daha güzel görünmesi ve daha sağlıklı bir yapıya kavuşarak dengelenmiş asit oranına sahip olabilmesi için dolgu yaptırabilirsiniz. Özellikle de bakınca ilk dikkati çeken yer olan dudaklarınız için özel dudak dolgusu fiyatlarını ve işlemlerini de araştırabilirsiniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı