Gündem

Çin bilim ve teknolojide kadın yeteneklerin inovasyon olanaklarını teşvik edecek

Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, Çin’in kadın bilim ve teknoloji yeteneklerinin yaratıcılık konusundaki hayatiyetlerini teşvik etmeye yönelik çabalarını yoğunlaştıracağını açıkladı.
 
Bakanlık ve Çin Kadınları Ulusal Federasyonu ile diğer on bir resmi bölüm, kadın araştırmacıların bilimsel ve teknolojik inovasyon alanında daha büyük bir rol oynamalarına katkı vermek amacıyla bir dizi önlem benimsediler.
 
Söz konusu önlemler şu alanları kapsamakta: Üst düzey kadın bilim ve teknoloji yeteneklerinin yetişmesine katkı verilmesi, bunların inovasyon ve girişimcilik kapasitelerinin desteklenmesi, değerlendirme mekanizmalarının iyileştirilmesi ve bu kadınların araştırmalarının gebelik ve emzirme dönemleri sırasında sürdürülmesine destek sağlanması.
 
Bakanlığın, bu önlemleri, yetenekli kadın bilimcilere yönelik daha elverişli bir ortam yaratabilecek şekilde uygulamaya konması doğrultusunda ilgili makam ve bölümlerle işbirliği yapacağı bildirildi.

Kaynak:Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu