Gündem

Çin’de tarımsal bölgelere 4 ayda 3.1 dolar kredi sağlandı

Çin Tarımsal Kalkınma Bankası, ülkenin kırsal politikası ile ilgili bankası olarak, bu yılın ilk dört aylık döneminde, ülke çapında 160 kırsal idari bölgesine yaklaşık 20,5 milyar yuan (yaklaşık 3,1 milyar dolar) tutarında kredi verdi. Bankanın açıklamasına göre, bu yılki kredi emisyonu, bankanın açıklamasına göre, bir yıl öncesine kıyasla aşağı yukarı 4,6 milyar yuan artmış oldu.

Öte yandan ülkenin temel nitelikli kırsal alanlarının bir daha yoksulluğa düşmemesini güvence altına almak ve tüm cephelerde kırsal canlanmayı sağlamak amacıyla özel bir projenin başlatılacağı bildirildi. 

İlgili banka da, bu çerçevede, yerine göre ve amaca uygun finansal hizmetler sunacak, kırsal bölge sakinlerine kredi emisyon miktarlarını genişletecek ve kırsal bölgelere yönelik yatırım kanallarına yardım ve katkıda bulunacak. Ayrıca bu bölgelerde, ülkenin doğusundaki gelişmiş alanlardan kamu şirketleri ve endüstri liderleri için daha fazla yatırım faaliyetleri organize edilecektir.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu