Gündem

Çin’de yurt içi havayolu taşımacılığı korona öncesine ulaştı

Çin’de yurt içi sivil hava yolu taşımacılığı kapasitesinin yılın üçüncü çeyreğinde normal seviyenin yüzde 98’ine ulaştığı bildirildi. Çin Ulaştırma ve Taşımacılık Bakanlığı Sözcüsü Wu Chungeng, düzenlenen basın toplantısında, Covid-19 salgınının etkilerine rağmen, yılın ilk üç çeyreğinde Çin’de ulaşım ve taşımacılık alanına yapılan sabit kıymet yatırımlarının yüksek seviyede seyrettiğini belirtti.
 
Ülkedeki mal taşımacılığı hacminde de art arda beş aydır pozitif büyüme sağlandığını dile getiren Wu, bunun dışında EMS kargoları, Çin-Avrupa yük treni seferleri ile demir yolu ve deniz yoluna dayalı konteyner taşımacılığı alanlarında da hızlı artış eğilimi görüldüğünü söyledi.
 
Hızlı tren ve sivil hava yolu taşımacılığı kapasitesinin üçüncü çeyrekte süratle toparlandığının altını çizen Wu, “Üçüncü çeyrekte, sivil hava yolu yurt içi taşımacılığı kapasitesi eski seviyenin yüzde 98’ine, demir yolu taşımacılığı kapasitesi ise normal seviyenin yüzde 80’ine ulaştı” diye konuştu. 
 

Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı