Gündem

Çin’in 2021 yılı lojistik geliri 11.9 trilyon yuana çıktı

Ciddi uluslararası ortam ve yurt içindeki salgın gibi sınamalara rağmen, 2021 yılında Çin’deki lojistik alanında büyük artış görüldü, bu alandaki alt yapı tesislerinin inşası da sürekli bir şekilde geliştiriliyor. 2021 yılında lojistik alanında edilen toplam gelir 11,9 trilyon yuana çıkarak, önceki yıla oranla yüzde 15,1 oranında arttı. Lojistik piyasası istikrarlı bir şekilde gelişirken, piyasa canlılığı daha da artırıldı.

Çin Lojistik ve Alım Federasyonu Başkanı He Liming, “Ülkemizdeki A dereceli lojistik şirketlerinin sayısı 8 bini aştı. İstatistiklerde belirlen en güçlü 50 lojistik şirketi, toplam lojistik gelirinin yaklaşık yüzde 13’üne katkı sağladı. Bu da lojistik pazarının konsantrasyonunun daha da arttığını gösteriyor” diye konuştu.

Öte yandan, ülkedeki kapsamlı ulaşım ağı da hızla iyileştiriliyor. Lojistikle ilgili sabit sermaye yatırımının da 3,5 trilyon yuanı aşması bekleniyor. 2021 yılında en güçlü 50 lojistik şirketinde dijitalleşen ve entegre olan inovatif teknolojilere dayalı altyapı tesislerinin oranı yüzde100’e çıktı.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu