Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklarda Göz Kayması Tedavisi

Çocuklarda Göz Kayması Tedavisi

Göz kayması tedavisi ilk aşamada hastalarda göz kapatma yöntemleri ile tercih edilir. Göz kayması tedavisi için ameliyata gerek kalmadan düzeltilmesi amacı ile gözler kapatılır ve uygun bir gözlük kullanımı tavsiye edilir. Belirli bir süre boyunca uygulanan bu tedavi sürecinde birçok hastada olumlu sonuçlar alınır. Sorunlu göz açıkta bırakılarak odaklanması sağlanır ve belirli sürelerde gözlerdeki bantlar yer değiştirilerek kasların güçlendirilmesi sağlanır.

Gözlerdeki kayma sorunu için uygulanan yöntemlerde bazı durumlarda gözlük kullanımını bırakmak hastalığın tekrarlanmasına yol açabilir. Bu durumları yaşayan hastalar için ameliyatın olması kaçınılmaz olur.  Lazer yöntemlerinin kullanılması mümkün olmadığı için operasyonlar lokal ve genel anestezi ile uygulanır ve hastanın kısa sürede göz sağlığına kavuşması hedeflenir.

Göz Kayması Ameliyatı

Göz kayması ameliyatı gözlerin içerisinde bulunan kaslara doğrudan yapılan müdahale ile gerçekleştirilir. Göz bebeklerini yönlendiren kasların arasında güçsüz kasların bulunması göz kaymasına yol açar. Ameliyatın temelinde ise bu güçsüz kasların teşhis edilmesi ve güçlendirilmesi yatar. Ameliyat öncesinde hastalara lokal anestezi verilir ve göz içerisine bulunan kaslara mikroçipler ile doğrudan müdahale edilir. Gözler hassas organlar olduğundan dolayı gerçekleştirilen operasyonlar son derece zordur ve profesyonellik gerektirir.  Operasyon gerçekleştirilmeden önce yapılan bir dizi tetkik operasyon sırasında meydana gelebilecek komplikasyonların ortadan kaldırılması açısından son derece önemlidir.

Göz kayması tedavisi günümüzde birçok hastanede ciddi bir rahatsızlık olarak görülmediği için tercih edilmez. Ancak için uzmanı doktorlar sayesinde son derece başarılı ameliyatlara dahil olmak mümkün olur. Önceden yapılacak muayeneler ile hastaların hastalık seviyesi belirlenir ve rahatsızlığın derecesine göre başarılı operasyonlar için ilk adımlar atılır.

Göz Kayma Ameliyat Fiyatları

Göz kayması ameliyatı yaptırmadan önce doğru merkezi tercih etmek son derece önemli bir konudur. Şayet işin uzmanı bir doktor olmadığında başarılı sonuçların elde edilmesi pek mümkün olmaz. Göz kayması ameliyatı için tercih edilecek merkeze karar verildikten sonra merkezin çalışma şartlarına ve operasyon tercihlerine öre de bir fiyat bilgisine sahip olmak mümkün olur.  Tercih edilen merkezdeki doktorun uzmanlık derecesine göre en uygun fiyatlar alınarak operasyonlar tercih edilebilir.

Göz kayması tedavisi yüksek başarı oranı veren bir tedavisidir ve başarı oranının yüksek olması için de erken teşhis son derece önem arz eder. Özellikle bebek ve çocukluk dönemlerinde sık muayenelere gitmek ileride oluşacak sorunların önlenmesi açısından son derece önemlidir. Gözlerde sulanma, bakmak için kafayı çevirme, baş ağrısı, bulanık görme ve bakışlarda bozukluk gibi problemler göz kaymasının en bilinen belirtileri arasında yer alır.

Göz Kayması Tedavisi Yöntemleri

Göz kayması tedavisi günümüzde birçok farklı yöntemler ile gerçekleştirilir. Göz kaymasının derecesine göre uygun görülen teknikler uygulanarak hastaların kısa sürede sağlıklarına kavuşmaları sağlanır. Öz kayması tedavisi öncesinde hastaların operasyona hazır bulunmaları ve boş bir mideye sahip olmaları gerekir. Anestezi eşliğinde gerçekleşen operasyonlar sonrasında 1 ay içerisinde sağlıklı gözlere sahip olmak da mümkün olur.

Çocuklarda Göz Kayması Tedavisi

Çocuklarda göz kayması tedavisi genelde gözlük ve göz kapatma teknikleri ile gerçekleştirilir.  Bebeklerde ameliyat tercihi en sona bırakılır ve henüz gelişimi tamamlanmayan kemik dokularından dolayı teşhis bazen aylar boyunca sürebilir. Ortalama 1,5 yaşına gelen bebeklerde göz kayması varsa net olarak teşhis konabilir. Tercih edilen göz kapatma tekniklerinden sonuç alınamaz ise bebeklerin gelişim sürecine göre ameliyat değerlendirmesi yapılır. Çocuklarda göz kayması tedavisi ile kısa sürede bebeklerin sağlıklı gözlere kavuşması da mümkün olur.

 

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı