Gündem

Coşkunöz Eğitim Vakfı öğrencileri, CEV Günü’nde İlber Ortaylı ile buluştu

Sanayiye yönelik mesleki ve teknik eğitim ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan Coşkunöz Eğitim Vakfı (CEV)’in yetiştirdiği gençler, ‘Gelecek Gençlikle Gelecek’ sloganıyla düzenlenen CEV Günü etkinliğinde projelere destek veren Vakıf gönüllülerinin yanı sıra öğretim üyeleri, teknik öğretmenler, mentörler, Holding ve Vakıf çalışanlarıyla buluştu. Ünlü tarihçi İlber Ortaylı’nın da katıldığı günde konuşan Coşkunöz Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Aktaş, “Kemal Hoca, bugün de 1988’de kurduğu Coşkunöz Eğitim Vakfı aracılığıyla, eğitmeye ve öğretmeye devam ediyor. Onun eğitim vizyonunu CEV sürdürüyor, gençlere fırsatlar sunuyor” dedi.

Türk sanayisinin köklü kuruluşlarından Coşkunöz Holding bünyesinde faaliyet yürüten Coşkunöz Eğitim Vakfı (CEV)’de eğitim gören gençler ve Vakfın gönüllüleri, CEV Günü’nde bir araya geldi. ‘Gelecek Gençlikle Gelecek’ sloganıyla, gerçekleşen buluşmada konuşan Coşkunöz Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Aktaş ve Coşkunöz Holding CEO’su Erdem Acay konuşmalarında gelenekselleştirmeyi planladıkları bu günle özellikle sanayinin ihtiyacı olan mesleki ve teknik eğitime dikkat çekmeyi amaçladıklarını vurguladı. Açılış konuşmasını yaparak, mezunları kutlayan Coşkunöz Eğitim Vakfı Genel Müdürü Bige Tınmazsoy Susuzlu, “İlkini gerçekleştirdiğimiz CEV Günü’nde; mezunlarımızın çok ama çok çalışarak, ahlaklarıyla geleceğe örnek bir nesil olmalarını diliyorum” dedi. Coşkulu geçen etkinlikte ünlü tarihçi İlber Ortaylı da konuşmacı olarak yer aldı ve deneyimlerini gençlerle paylaştı.

Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişiminde eğitim vakıflarının büyük paya sahip olduğunu söyleyen Prof. Dr. İlber Ortaylı, öğrencilerin yenilikçi teknolojilere uygun olarak geliştirdikleri ürünleri inceledi. Bir ülkenin gelişmişlik seviyesinin en büyük göstergesinin eğitim olduğunu belirten Ortaylı, vakfedenlere teşekkür etti.

CEV Günü gelenekselleştirilecek

CEV Günü’ne ev sahipliği yapan Coşkunöz Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Aktaş da “Holding olarak özellikle sanayiye yönelik mesleki ve teknik eğitimi, gençlerimizin her geçen gün hızla değişip gelişen teknolojiler ve iş hayatının talep ettiği yetkinliklere uygun olarak yetişmesini çok önemsiyoruz. Holdingimizin kurucusu Kemal Hoca’nın, 1988 yılında kurarak yolumuzu açtığı Coşkunöz Eğitim Vakfı’nda öğrencilerimiz, mentörlerimiz ve destekleyenlerimiz ile birlikte geleceğin Türkiye’sine doğru miraslar bırakmak için çalışıyoruz.

Geleneksel hale getireceğimiz CEV Günü’nde fark yaratan projelerini aktararak, heyecanımızı katlayan öğrencilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Erdem Acay: “Geleceği gençliğin dinamizminde görüyoruz”

Konuşmasına 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak başlayan Coşkunöz Holding CEO’su Erdem Acay ise “Coşkunöz Eğitim Vakfı’nın ilk kez düzenlediği bu özel gündeki buluşmamız da Coşkunöz Holding Ailesi için bir bayram niteliğindedir” dedi. Acay, “Coşkunöz Eğitim Vakfı ile 34 yıldır gençleri çağın gerekliliklerine uygun şekilde çalışanlarımız ve gönüllülerimiz ile birlikte projeler üretmeye, daha fazla gencin eğitimine katkı sağlamaya gayret ediyoruz. Geleceği gençliğin dinamizminde ve eğitiminde görüyoruz” ifadelerini kullandı.  

CEV gönüllülerinin buluştuğu etkinlikte konuşmaların ardından öğrenciler, yenilikçi teknolojilere uygun olarak hazırladıkları projelerini sundu. Coşkunöz müzik kulübünün de sahne aldığı CEV Günü’nde coşkulu anlar yaşandı.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu