Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Subay ve Astsubay Öğrencileri Mezuniyet Töreni’nde konuştu

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Fakültenin hizmete girmesi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi eğitim öğretim ve araştırma faaliyetlerini tek merkezden yürütebilecektir.

Fakültemizin yanı sıra bugün iki önemli merkezi daha hizmete alıyoruz. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Toplumsal Olaylara Müdahale Eğitim Merkezi binası 1322000 Avroya mal olmuştur. Merkez 16 bin metrekare açık eğitim ve tatbikat alanı ile 4200 metrekare kapalı alana sahiptir.

Eğitim merkezi içerisinde dershaneler çok amaçlı seminer salonu simülasyon dershanesi ve gözden terası mevcuttur. Merkezde eğitim aktiviteleri tatbikatlar kriz yönetimi ve toplumsal olaylara müdahale konusunda her türlü çalışma icra edilecektir.

Bugün hizmete açılan bir başka eserdir bu Merkez Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı adına başvuru sürecinin daha hızlı etkin ve düzenli bir şekilde yürütülmesini sağlayacaktır.”
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı