Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası açıklama yapıyor

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“20 yılda ülkemizin kalkınma altyapısında sağladığı ilerleme sayesinde Türkiye’yi küresel sağlık ve ekonomik krizinden olumlu yönde ayrıştırmayı başardık.

Her ne kadar birileri bir kısmı yalan bir kısmı yanlış haberler üzerinden milletimizin moralini bozmaya çalışsa da dünyayı izleyen herkes bu sıkıntılı tabloda Türkiye’nin durduğu yeri takdirle karşılıyor.

Daha bugün 2021 yılı ihracat rakamları açıkladık. Salgının ekonomiler üzerindeki baskısını arttığı geçtiğimiz yıl Türkiye ihracatının lokomotifi olduğunu hızlı büyüme eğilimini sürdürmüştür.

Bu dönemde imalat sanayiinde kapasite kullanım oranımız yüzde 80’e dayanırken istihdamda yıllık 2 milyonu bulan bir artış sağladık. Küresel mal ticaretinin %10 arttığı geçtiğimiz yıl biz ihracatımızı %33 yükseltmeyi başararak bu alanda da farkımızı ortaya koyduk.”

Ayrıntılar geliyor…
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu