Gündem

Cumhurbaşkanı Xi’den gençlere halka hizmet çağrısı

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Gençlik Bayramı kutlamaları sırasında gençleri zamanlarını boşa harcamadan halka hizmet için çaba göstermeye çağırdı.

Xi, gençlere hitabında gençlerin büyük ülküyü gerçekleştiğince ülkünün istikrarı için irade göstermeleri  gerektiğini belirtti. Bu iradenin bir ülke ve bir ulusun yenilmez ve sürekli ilerleyebildiği destek gücü olduğuna işaret etti. Son yüzyılda Çin Komünist Partisi’nin bayrağını taşıyan Çinli gençlerin kendi gençliğini halk davasına feda ederek Çin ulusunun yeniden kalkınmasına öncülük ettiğini hatırlattı. Gençleri zamanlarını boşa harcamadan halk için çaba göstermeye çağıran Xi, “Ey Çin Gençliği! Koşu pistinde var güçünüzle koşun ve neslinizin en iyi karnesi için çalışın!” diye seslendi.

Son yıllarda defalarca gençlerle bir araya gelip sohbet eden Xi, gençlere “Sadece çalışma heyecanıyla dolu gençler, sadece halka hizmet etmiş gençler, geride samimi, kalıcı ve pişman olmadıkları bir gençlik hatırası bırakabilir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu