Gündem

Digital Education Awards’a Türkiye çıkarması

Türkiye’nin en büyük online eğitim platformu olarak inovatif bir öğrenme kültürü inşa eden Doping Hafıza; 20 ülkeden, 100’lerce başvuru alan Digital Education Awards kapsamında finale kalan ilk 5 markadan biri oldu.

 Doping Hafıza Global Büyüme Direktörü Gökhan Çelebi; “Dijital eğitim teknolojileri alanında inovatif uygulamalara imza atan Doping Hafıza, bu vizyonuyla yakın gelecekte yepyeni ödüllerin sahibi olacak” yorumunda bulundu.

Eğitim teknolojileri alanında inovatif ürün, hizmet ve uygulamalarıyla dikkat çeken kurumları ödüllendiren Digital Education Awards’ın temel misyonu; eğitim sektörünü ileri teknoloji uygulamalarıyla dönüştüren, fonksiyonel uygulamalara imza atabilen, dijital eğitim stratejilerinden global arenada çok daha fazla kişinin yararlanabilmesine yön veren ürün, hizmet ve platformları keşfetmek. Bu kapsamda başvuru sürecini geçen ve finale kalan tüm kurumlara dijital projeksiyonlarında yüksek standartları karşılaşabilmeleri adına farklı bir mentorluk desteği de sağlanıyor. Sektördeki yatırım fırsatlarını çeşitlendirecek ve eğitim teknolojilerinin geleceğine yön verecek uygulamaları geleceğe taşımayı öngören bu ödül sistemi ile dünyanın farklı noktalarındaki bireylerin eğitim odaklı altyapı süreçlerini güçlendirmek hedefleniyor.

“DOPİNG HAFIZA; DİJİTAL ÜRÜN, KALİTELİ HİZMET VE HAYAT BOYU ÖĞRENME SÜRECİNE YÖNELİK YATIRIMLARIYLA DİKKAT ÇEKTİ”

Teknolojinin eğitim sektöründe yoğun biçimde kullanılmasının yanı sıra eğitim sürecinin de iyileştirilmesi misyonu ile yola çıkan Digital Educations Awards kapsamında finale kalan ilk 5 kurum arasında yer almaktan büyük bir gurur duyduklarını ifade eden Doping Hafıza Global Büyüme Direktörü Gökhan Çelebi; “Doping Hafıza, online eğitim alanında inovatif uygulamalara imza atan bir kurum. Üstelik bu projeksiyonu hem ulusal hem de küresel çerçevede başarıyla yönetiyoruz. Yapay zeka destekli akıllı test panelimiz, akıl haritalarımız, soruları videolu çözen Çözücü, Şimdi Anladım ve Koçum Yanımda gibi uygulamalarımız, eğitim teknolojileri alanındaki gücümüzü yansıtıyor. Böylece hem içerik yönetimi sürecimizi zenginleştiriyoruz hem de her konuda öğrencilerimizin yanında oluyoruz. Digital Education Awards’ta eğitim teknolojileri alanında küresel deneyime sahip 15 jürinin değerlendirmesi sonucunda finale kaldık. Değerlendirme kapsamında, başvuruda bulunan kurumların geliştirdiği dijital ürünler, bu ürünlerin kalitesi ve hayat boyu öğrenmeyi teşvik edip etmediği analiz edildi. Doping Hafıza, bu noktada K12 seviyesindeki çalışmalarıyla dikkat çekti” açıklamasında bulundu.

“GLOBAL MARKA BİLİNİRLİĞİNİ ÜST DÜZEYE TAŞIYACAK”

Digital Education Awards kapsamında Doping Hafıza ile finale kalan kurumlardan birinin, 21 milyar dolar değerlemeyle dünyanın en büyük üç eğitim teknoloji şirketi arasında yer alan Byju’s olduğunu dile getiren Çelebi, “Bu durum, Doping Hafıza’nın eğitim teknolojileri alanında global devlerle eşleştiğinin en önemli ispatı. Finale kalan 5 kuruma dünya genelinde eğitim teknolojileri alanında hizmet veren en iyi şirket rozeti verildi. Bu rozet, Doping Hafıza’nın global marka bilinirliğini çok daha üst düzeye taşıyacak. 2022 ve sonraki yıllardaki hedefimiz ise bu ödülün sahibi olmak. Bu süreç kapsamında global arenada pek çok ödül alacağımıza da inancımız tam” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı