Sponsorlu Bağlantılar

Diyabet ve Obezite İçin Tedavi Uygulamaları

Diyabet ve Obezite İçin Tedavi Uygulamaları

Sağlık hizmetleri teknolojisinin hızlı gelişimi ile birlikte obezite için hem hızlı hem de güvenli tedavi uygulamaları gerçekleştirilebilmektedir. Özellikle de mide botoksu tedavisi ayakta uygulanabilen son derece yüksek başarı yüzdesine sahip olan tedavi uygulamalarından birisidir. Endoskopik tedavi uygulamalarından birisi olan mide botoksunun dışında obeziteye karşı tüp mide ameliyatı da uygulanmaktadır. Tüp mide ameliyatı ile midenin önemli bir kısmının alınabilmesi mümkün olmaktadır.

Gelişmiş modern sağlık hizmetleri sayesinde şeker ameliyatı sonrasında da kan şekerlerinde her geçen gün önemli bir düşüş elde edilebilmesi mümkün olmaktadır. Özellikle de bu cerrahi tedavi uygulamaları sayesinde insülin ve diyabet ilacı kullanımının gerçekleştirilmemesine rağmen kan şekeri seviyelerinde düşüş elde edilebilmektedir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı