Sponsorlu Bağlantılar

Dudak Dolgusu Fiyatları Yüksek mi?

Dudak Dolgusu Fiyatları Yüksek mi?

Dudak dolgusu fiyatları hastanın durumuna göre ve yapılan işleme göre değişiklik gösterebilmektedir.  Hastanın, yaş aralığı, işlemin yapılacağı süre ve türü, işlem yapılacak hastane ve uygulamayı yapacak doktora varan kadar pek çok etken bu fiyatlarda değişime sebep olabilir.

Genel olarak çok pahalı bir işlem olmayan dudak dolgusu birçok kişinin bütçesini zorlayacak türden değildir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Pek çok türleri bulunan dudak dolgusu işlemi genellikle dudağın hacmini artırmak ve dudağa şekil vermek isteyenlerin yaptırdığı bir uygulamadır. Dudağın iç kısmıyla çevresine uygulanan dermal bir dolgudur.

Dudak dolgusunun çeşitleri bulunmaktadır. Geçici ve kalıcı dolgu olarak ikiye ayrılır. Dudağa verilecek şekle göre de türlere ayrılır. Dolgu işlemlerinde en çok tercih edilen hyalüronik asit kullanılan dolgu işlemidir. Natürel bulunduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Dudak dolgusu fiyatları da bir hayli makul olduğu için tercih sebebidir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Gelelim dudak dolgusu işleminin nasıl yapıldığına. Yaşlanma etkisiyle ciltteki kolajen miktarı azalmaktadır. Bu etkiyi artırmak için dudak dolgusu işlemi uygulanır. Cilt ve deri problemi yaşayanlar ve hamileler bu işlemden kaçınmalıdır.

Dudak dolgusu işlemi öncesinde uygulamayı yapacak olan uzmanın hastanın yüz yapısına göre dudak şeklini belirlemesi gerekir. Uygun dudak yapısı belirlendikten sonra uygulama aşamasına geçilir. Uygulama başlamadan en az yarım saat öncesi anestezik kremin sürülmesiyle hasta hazır hale getirilir. Böylece işlem sırasında hiçbir acı ve sızı hissetmez. Dudak dolgusu fiyatları da oldukça ekonomiktir.

Dolgu maddesini enjekte etmek içinse çok ince uçlu iğneler kullanılır. Uygulama oldukça kısa sürer ve ağrısız acısız bir şekilde son bulur.

Dudak dolgusu işlemi her bireyde dudağın aynı bölgesine uygulanan bir işlem değildir.  Dudağın kontur bölgesine veyahut dudağın alt ve üst kısmındaki kırmızı bölgeye uygulanmaktadır. Farklı teknikler kullanılarak uygulanan bu işlem sonrası dudaklar hemen hacim kazanır ve dudaklar belirginleşmiş olur.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Yaşlanma süreci kaçınılmaz bir durumdur. Yaşlandıkça da yüzde ve vücutta değişimler meydana gelir. Burun dolgusu burun kemiği veya burun ucu düşüklüğü durumunda uygulanır. Burun çok zor ve riskli bir bölge olduğu için dolgu yapılması çok daha avantajlı oluyor. Burun dolgu fiyatları yapılan işleme göre belirleniyor.

Burun dolgu estetiği yapılırken de en risksiz ve doğal olanı hyalüronik asit ile dolgu uygulamasıdır. Herhangi bir ağrı, acı veya morarma olmadan rahatlıkla uygulanabiliyor. Burun dolgu fiyatları yaptırılan hastaneye göre de farklılık gösterebilir.

Sonradan ameliyat yaptırmak isteyenler bunu baştan doktoruna belirtmeli ve ona göre uygun bölgelere yaptırmalıdır. En büyük avantajlarından bir diğeri de ekonomik bir işlem olmasıdır.  Burun dolgu fiyatları en çok da ekonomik olmaları nedeniyle tercih ediliyor.

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial dolgu burun kenarlarından başlayıp ağız köşelerine doğru oluşan kıvrım ve çizgilere uygulanmaktadır.  Bu dolgu uygulaması ile kolay bir şekilde bu çizgilerden kurtulmak mümkündür.  Hayatında ilk defa dolgu yaptırmaya karar vermiş olan çoğu kimseler bu bölgelere yaptırır.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Yüzün en hassas yerleri olduğundan mutlaka nazolabial dolgu işlemi öncesi anestezik krem sürülerek acı hissedilmesi engellenmelidir. İğne ile uyuşturma işlemi yapan da vardır.

Ne kadar dolgu yapılacağının kararını doktor vermelidir. Uyuşturma işleminin ardından dolgu uygulamasına geçilir. İşlem yaklaşık olarak 15-20 dakika sürer. Birkaç günlük hafif şişme ve kızarıklığın ardından hiçbir sorun yaşanmadan etkilerini görmek mümkündür.

10 gün sonrası doktor kontrolüyle gerek görülürse tekrar bir dolgu uygulaması yapılabilir.   Tamamen kalıcı olmasa da uzun ömürlü bir etkiye sahiptir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Nazolabial dolgu fiyatları uygulamanın yapılacağı hastaya göre ve yapılan hastaneye göre ve diğer bazı etkenlere göre değişebilmektedir.  Uygulamayı yapacak hekim bile bu konuda fiyata etki edebilir.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı