Gündem

Erdoğan, Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katıldı

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

–    Şov yapmak medyada gündem olmak yerine eserlerimizle, projelerimizle milletimizin gönlünü kazanmanın peşinde koşacağız.
–    Şehirlerimiz, ilkelerimiz için gayret gösterirken, bu hizmetin yanına tevazuuyu, tebessümü, muhabbeti şeffaflığı ve nezaketi de eklemeyi unutmayacağız.
–    Milletimiz bizi sandıkta hesaba çekmeden önce biz kendi gönül terazimizi kurduk, o mizanda nefsimizi hesaba çektik.
–    Seçim döneminde atıp tutanların, düne kadar yunusların gezdiği Haliç’i, bugün ne hale getirdiğini sizler de görüyorsunuz değil mi?
–    Çöp dağlarıyla İstanbul’u teslim aldık. Evet, şimdi tekrar İstanbul çöp dağlarıyla adeta bir rezillik. 
–    İş bilenin, kılıç kuşananın. Daha 1.5 yıl öncesine kadar belediyecilik hizmetlerinde hiçbir sıkıntının yaşanmadığı şehirlerimiz, toplanmayan çöpler, akmayan sular, bir türlü durağa gelmeyen otobüslerle şu anda gündem oluyor.
–    Seçimlerde kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız diyenler, göreve geldikten sonra binlerce insanımızı işinden, aşından etti.
–    Şehir planları uzun vadeli ve hakkaniyete uygun şekilde hazırlanacak.
–    Altyapı ve ulaşım sorunları tüm şehirlerimizde tamamen çözülecek.
–    Kentsel dönüşüm çalışmaları bölgelerin özelliklerine ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre yürütülecek.
–    Benzersiz şehirler anlayışıyla, şehirlerimiz kendi hikâyelerine uygun şekilde geliştirilecek. Akıllı şehirler uygulamalarıyla teknolojinin tüm imkânları insanımızın ve şehirlerimizin emrine sunulacak.
–    Genel merkezimizde çalışmaları yapılan Yerel Yönetimler Reformu’nu önümüzdeki yasama yılında gündeme getirmeyi planlıyoruz.
–    Böylece mahalli idarelerimizin pek çok kronik sorununu yoluna koymayı ümit ediyoruz. Bugünkü istişare toplantımızın temasını gençler oluşturuyor.
–    Gençlerin nüfus içindeki yüksek oranını bildiğimiz için hizmetlerimizde planlama ve projelerimizde gençleri her zaman dikkate alıyor, projelerimizi genç nüfusa göre yapıyoruz.
–    Yerel yönetimler Başkanlığı’mız bu konuda bir proje hazırlığı içindeydi. 300 belediyemizin 3 yıllık yoğun ve titiz bir çalışmanın neticesinde ortaya gerçekten kapsamlı Belediye Gençlik Faaliyetleri modellemesi çıktı.
–    Teknolojiyi ve çağımızın getirdiği her türlü imkânı, ülkemiz ve insanlık için faydalı bir biçimde kullanmaları hedefleniyor.
–    Belediye Gençlik Faaliyetleri modellemesi ile gençlerimizin ihtiyaçlarına, taleplerine ve beklentilerine uygun çözümler üretme imkânına kavuşacağız bu çalışmayla.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı