Gündem

Ereksiyon Sorunu Neden Olur Ve Mutluluk Çubuğu

 

Yetişkinlerde çokça görülen ereksiyon sorunu neden olur sorusu birçok kişinin merak ettiği konular arasında yer alıyor. İnsanlar genelde bu sorun hakkında konuşmaktan çekiniyor. Cinsel ilişki esnasında sertleşememe sorunu her zaman bir problem oluşturmuyor. Çünkü her erkek dönem dönem sertleşememe sorunu yaşayabiliyor. Genelde ereksiyon sorunu bazı belirtileri ile birlikte incelenmesi gerekiyor. Cinsel ilişki sırasında bazı sorunlar kalıcı olarak devam ediyorsa bu konuda ereksiyon sorunu yaşandığı ve ciddi bir durumun ortada olduğu söylenebiliyor.

 

Sürekli olarak devam eden belirliler varsa, sertliğin uzun süre korunamaması, cinsel ilişkiye olan ilgi ve alakanın azalması kalıcı sorunlar arasında yer alıyor. Yaşın ilerlemesi, sigara ve alkol kullanımı, kalp hastalıkları ve diyabet ereksiyon sorunu riskini arttırdığı için dikkatli olunması gerekiyor. Ereksiyon problemi olup olmadığını anlayabilmek için mutlaka üroloji hekimine başvurulup muayene olunması gerekiyor.

 

Erkesiyon Problemlerine Mutluluk Çubuğu Çözüm Getirir mi?

 

Bazı ilaç tedavilerine başvurularak ereksiyon problemini çözmek isteyen insanların tedavileri olumsuz sonuç verebiliyor. Her tedavi yöntemi denedikten sonra genelde insanlar kalıcı çözüm yolları arıyor. İlaç tedavisinde yeteri kadar fayda sağlayamayan insanlara penil protez tedavisi öneriliyor. Aynı zamanda mutluluk çubuğu da diğer tedavilerden olumsuz geri dönüşler alan kişiler için kalıcı ve iyi bir çözüm sunuyor. Bu ameliyat kısa sürüyor. Penis içerisine iki tane protez yerleştirilerek yapılıyor. Bu tedavi yöntemi 40 yıldan uzun süredir uygulanıyor.

 

Mutluluk Çubuğu Çeşitleri

 

Enjeksiyon, ilaç ve vakum gibi tedavilerin yanı sıra kalıcı çözüm sunan mutluluk çubuğu iki çeşidinin olduğu biliniyor. Üç parçalı şişirilebilir protezler ve tek parçalı protezler olmak üzere iki çeşidi bulunuyor. Tek parçalı olan protezler bükülebilir olması ve kolay kullanımı ile göze çarpıyor. Sert ve dayanıklı olan bu protezler ereksiyon sorununun üstesinden kolaylıkla gelebiliyor. Ayrıca insanlara kalıcı çözüm sunuyor. Üç parçalın olan protezlerde ilgi gören bir tedavi çeşidi oluyor. Bu protezlerin masraflarının bir kısmı Sosyal ve Güvenlik Kurumu kapsamında ödeniyor.

 

Penil Protez Riskleri

 

Penil protezler takıldıktan sonra doğal ereksiyon refleksinin yapılması artık mümkün olmuyor. Bunun daha önceden hastaya söylenmesi gerekiyor. Penil protez tercih eden bir kişi bu protezi çıkarttırdığında artık eski doğal ereksiyon yeteneğini kaybetmiş oluyor. Penil protez takıldıktan sonra bazı nedenlere bağlı olarak penis boyunda kısalma söz konusu oluyor. Fakat yeni nesil protezlerde bu durum çok daha az görülüyor. Penil protezler cerrahisi nedeni ile peniste kısalma olmuyor. Sadece bazı nedenlerden dolayı kısalmalar meydana gelebiliyor. Sertleşme problemi ile karşılaşıldığında zaman kaybetmeden mutlaka hekime başvurmak gerekiyor. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu