Gündem

Eren Abluka-3 ve Eren Abluka-4 Operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca Batman ve Diyarbakır’da 1735 personelin katılımıyla eş zamanlı Eren Abluka-3 ve Eren Abluka-4 Operasyonları başlatıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, Batman ilinde; “Eren Abluka-3 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Cemil Turan”  ve Diyarbakır ili Yaylak bölgesinde; Eren Abluka-4 Şehit Jandarma Er Mustafa Özkan” Operasyonları başlatıldı.

Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde eş zamanlı başlatılan Eren Abluka-3 operasyonunda; Jandarma Özel Harekat (JÖH),  Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 1053 personel 84 operasyonel tim, Eren Abluka-4 Operasyonu’nda, Jandarma Özel Harekat (JÖH),  Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu timlerinden 682 personel 44 operasyonel tim olmak üzere toplam 1735 personel 128 operasyonel tim görev alıyor. 

Operasyonun birince gününde; Diyarbakır ili Yaylak bölgesinde yapılan arama ve tarama faaliyetlerinde; Patlayıcı yapımında kullanılan 1000 kg. amonyum nitrat,  (1) adet 60 mm. aydınlatma havan mühimmatı,  (1) adet K413 tipi el bombası ile çok sayıda yaşam ve sağlık malzemesi ele geçirildi.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Abluka Operasyonları, inançlı ve krarlı bir şekilde başarıyla devam ediyor.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu