Gündem

Estetik Operasyonları

Teknolojinin ve insanın geçen zamanlar boyu değişimine güzellik algısı da katılmıştır. Bu değişim beraberinde birçok ihtiyaç getirmiştir.

 

Güzelliğin felsefi anlamı bir yana sağlık açısından da son derece önemli estetik operasyonlar vardır. Fiziksel bir görünümü değiştirmek yanı sıra kaza sonrası kalıcı veya geçici hasarlar veya doğum kusurları da estetik operasyonlarda önemli bir rol oynar.

Günümüzdeki güzellik algısına ve insanların kendilerini güzel hissetmek için başvurduğu yöntemlere değineceğiz. Elbette güzellik bakış açısına göre değişir. Fakat fiziksel görünümü önemli kılan şey kişinin bedeninde mutlu olmasıdır. Estetik operasyonlarında çağ atlayan teknoloji ve uzman hekimler sayesinde birçok kadın ve erkek bireylerin istedikleri görünüme ulaştığını söyleyebiliriz.

Fiziksel görünümün değişiminde en çok başvurulan estetik operasyonu Burun Estetiğidir. Rahat nefes alma, kaza ve hasarlar, burun eti veya fiziksel görünümde değişiklik isteği ile talepte bulunan birçok birey vardır. Burun estetiği kadar ilgi gören ve özellikle kadınların vücutlarıyla orantılı bir büyütme operasyonu geçirdiği bir diğer estetik ise Meme Büyütme estetiğidir. Meme büyütme estetiğinde hastanın istekleri göz önüne alınsa da uzman hekimlerin fiziki oranlara da dikkat ettiğini söylemeliyiz.

Günümüzde tüm bireylerde stres, genetik veya yaş dolayısıyla dökülen saç problemi vardır. Öyle ki Saç Ekimi sayesinde birçok bireyin dilediği görünüme kavuşması mümkündür. Yaş ve kök miktarına bağlı saç ekimi operasyonlarında amaç bireyin güçlü saç köklerinin açılan bölgelerdeki deriye taşınmasıdır. Böylece sağlıklı bir görünüme ulaşılmış olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı