Sponsorlu Bağlantılar

Evlilik Hazırlıkları İçin Neler Gerekli

Evlilik hazırlıkları için neler gerekli sorusu bütün çiftlerin o büyük güne hazırlanmaya başlamadan önce cevaplamaya çalıştığı bir sorudur.

O malum soru geldi, yüzük kutusu açıldı ve evet dediniz! Şimdi ne olacak? Yapılması gereken pek çok görev ve düzenlenmesi gereken ayrıntılarla, bir düğün planlamak bunaltıcı görünebilir. Ancak, bir düğün planlama kontrol listesi ve düğün zaman çizelgesi ile görevleri aydan aya planlamak ve sıralamak için kendinize yeterli zaman verirseniz, iş daha eğlenceli ve daha az stresli hale gelir.

Nişan için ideal süre 12-14 ay olsa da her çiftin nişanlanma süresi farklıdır. Nişan süreniz daha kısaysa programı yoğunlaştırmanız gerekir.

Bütçenizi Belirleyin

Gelelim düğün hazırlıkları konusunda en can sıkıcı konuya. Matematiği yapmanın ve pek de eğlenceli olmayan kısmı bütçe belirlemedir. Herhangi bir şeye başlamadan önce, kimin neyi ödediğini bulmalı ve düğününüzün alt limitini belirlemelisiniz. Öncelikle mutlaka Pazar araştırması yapmalısınız. Planladığınızın aksine bu rakamlar değişeceğinden, en başından ayrıntılı bir tablo hazırlamak akıllıca olacaktır. Bu, harcamalarınızı takip etmenize yardımcı olacak ve yol boyunca sayıları ayarlamayı kolaylaştıracaktır.

Misafir Listesi Yapmak

Keşke herkesi davet edebilseydin değil mi? Ama bunu yapmanız mümkün değil. Bu yüzden davetiye dağıtmak için bir sınır koymanız gerekiyor. Kişi sayınızı belirlerken bütçenizi ve mekanınızı göz önünde bulundurun.

Bir Düğün Planlamacısıyla Çalışın

Yine bu da bütçenize bağlı olacaktır. Ancak bütçeniz buna izin veriyorsa veya iç huzurunuz buna bağlıysa -şimdi büyük gününüzün yöneticisini bulma zamanı demektir! Bu kişi sizin sağ kolunuz olacak ve mekan seçiminden bütçenizi takip etmeye ve tüm lojistiği yönetmeye kadar tüm kararlarınızda size rehberlik edecek.

Genel Temaya Karar Verin

Şimdi oturup önemli olanınızla başka bir kalpten kalbe konuşma yapmanın zamanı geldi. Sonuçta, düğününüzün havası iki onur konuğu arasında karşılıklı bir karar olmalı. Rahatlayın ve kendinize şu soruyu sorun: Sizin için önemli olan nedir ve bunlar neden önemlidir? Neye değer veriyorsunuz? Aynı zamanda evlilik hazırlıkları yaparken öne çıkan bir diğer konu da mekan seçimidir. Mekan seçimi şu anda vereceğiniz en önemli kararlardan biridir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu