Sponsorlu Bağlantılar

Garantili Saç Ekim Merkezi

Garantili Saç Ekim Merkezi

İnsanın estetik duruşunda önemli bir yere sahip olan saçlar zaman içerisinde dökülmeye veya seyrelme meydana gelmektedir. Böyle bir durumda kadın ya da erkek özgüvenini kaybetmekte ve psikolojik olarak kendisini rahatsız etmektedir. Saç ekimi bu durumdaki insanların sıklıkla başvurduğu uygulamalardan bir tanesidir. Özlediğimde kalıcı ve etkili sonuçlar talep eden kişilerin saç ekimi sayesinde beklentilerini karşılama yoluna gitmektedirler. Ömür boyu etkisi sürecek olan saç ekimi uygulaması doğru ellerde ve doğru ekipmanlar kullanılarak sonuca ulaştırılabilmektedir. Saç ekim merkezleri yapmış oldukları uygulamaların ayrıntılı olarak bütün aşamalarına ve iş yerinin yer aldığı Garanti belgesini vermeleri kendilerine olan özgüvenlerinin ispatıdır. Garantili saç ekimi yapan merkezlerde kemoterapi veya radyoterapi gibi ağır hastalıklar dışında yapmış oldukları uygulamaya Garanti vermeleri yapmış oldukları saç ekimi işlemleri için birer referans konumundadır.

Saç Ekimi Nedir?

Hormonsal faktörler, stres, kimyasal maddelere maruz kalınması genetik olarak yatkınlık, deri kaynaklı hastalıklar, ilaçlar gibi nedenlerden dolayı saç dökülmesi meydana gelebilmektedir. Saç dökülmesi kadın veya erkek fark etmeksizin meydana gelmektedir. Kişiler için saç dökülmesi özgüven kaybına neden olmaktadır. Saç ekimi kellik ve saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin kesin sonuç aldıkları bir uygulamadır. Genetik olarak dökülme ihtimali bulunmayan bölgelerde saç köklerinin çıkarılarak dökülmenin meydana geldiği alana ekilmesi işlemine saç ekimi denilmektedir. Bu uygulama plastik cerrahlar tarafından kadın veya erkek fark etmeden dökülme meydana gelen alana yapılabilmektedir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi tecrübeli plastik cerrahlar tarafından yapılan bir uygulamadır. Öncelikle uygulama öncesinde gerekli tetkiklerin yapılması ve saç ekimi yapacak olan kişiyle bir ön görüşme yapılması gerekir. Gerekli tetkikler yapıldıktan sonra menfaat çizgisinin belirlenmesi  greft olarak adlandırılan saç köklerinin çıkarılacağı bölge tespiti greft sayısı gibi konular belirlenir. Saç ekimi işleminde özellikle ön saç çizgisinin belirlenmesi titizlikle yapılmalıdır. Doğru belirlenmeyen ön saç çizgisi istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasına neden olur. Donör bölgeden alınan greftler bir düzlem üzerinde dikkatlice yerleştirilerek zayıf olanlar elendikten sonra Ekim yapılacak yere açılan kanallara titizlikle ve doğru açılar da Ekim işlemi yapılır. Titizlikle yapılması gereken bir uygulama olduğundan dolayı saç Ekim Merkezi ve doktor seçimi çok önem arz etmektedir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi uygulamalarında fiyatlar farklılık göstermektedir. Saç ekimi fiyatları özellikle nakledilecek greft sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bunun yanında uygulamayı yapacak olan Merkez ve hekime göre de farklılık gösterebilmektedir. Ancak bu uygulamayı yaptırırken ucuz fiyata yaptıran merkezlerden ziyade tecrübeli ve kendini ispatlamış deneyimle doktor ve merkezlerin tercih edilmesi etkili sonuçların alınması için gereklidir. Aynı zamanda uygulanacak saç ekim yöntemi de saç ekimi fiyatları noktasında farklılık ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi uygulaması cinsiyet ayrımı yapılmadan kadın ve erkeklere uygulanmaktadır. Uygulama öncesinde doktor tarafından yapılan tetkiklerde saç ekimi için uygundur onayının alınması gerekir. Kanser tedavisi gören veya şeker hastalarında saç ekimi yapılması risklidir. Saç ekiminde kullanılacak sağlıklı greftler bulunmayan kişilere saç ekimi gerçekleştirilemez. Saç ekimi uygulamaları hastanın kendi vücut kıllarından alınan greftlerle yapılabilmektedir. Ayrıca Ekim sırasında kullanılacak olan solüsyonlara karşı allerjisi olan kişilerde saç ekimi uygulaması yapılamaz.

En İyi Saç Ekimi Merkezi

Öncelikle Saç Ekim Merkezi tercih edilirken sağlık Bakanlığı’nın vermiş olduğu gerekli izin belgelerine sahip olmaları deneyimli ve tecrübeli kadroya sahip olmaları gerekir. Hijyen kurallarına aynı seviyede dikkat etmeleri uygulamayı yaptıracak olan kişilerin rahat ve konforu düşünülerek saç ekim merkezinin dizayn edilmesi gerekir. Özellikle saç ekimi yapacak olan hükümlerin tecrübesi çok önemlidir. Kaç yıllık tecrübeye sahip olduğu ve aktif olarak ne zamandan beri bu işi yaptığı gibi konular önemlidir. Aksi halde tecrübesiz ellerde deneme tahtası görevi görürsünüz. https://www.smilehairclinic.com/ saç ekimi yaptıracak olan kişilerin Gönül rahatlığıyla tercih edebilecekleri merkezlerin başında gelmektedir.

 

 

 

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı