Ekonomi

Gilead Türkiye Medikal Direktörlüğü’ne Dr. Serhan Sevgi getirildi

Dünyada 38’den fazla ülkede faaliyet gösteren bilim şirketi Gilead’ın Türkiye Medikal Direktörlüğü görevine sektörün deneyimli ismi Dr. Serhan Sevgi atandı

Dünya genelinde 33 yıldır HIV/AIDS, hepatit B, hepatit C, eflamasyon, onkoloji ve sistemik mantar enfeksiyonları alanlarında yenilikçi tedaviler geliştirmeye odaklanan bilim şirketi Gilead, yeni ve deneyimli transferleriyle yönetim ekibini büyütmeyi ve güçlendirmeyi sürdürüyor.  

Gilead Türkiye Medikal Direktörlüğü görevine Ocak 2022 itibarıyla Dr. Serhan Sevgi atandı. 2015 yılından bu yana şirketin Türkiye Medikal Direktörlüğü’nü yürüten Dr. Tahsin Gökçem Özçağlı geçtiğimiz yıl Medikal Direktör olarak Doğu Avrupa Merkezi ekibine katılmıştı. Sevgi, yeni göreviyle birlikte Gilead Türkiye Liderlik Ekibinin bir üyesi olarak da sorumluluk üstlenecek.

Ocak ayı itibarıyla görevine başlayan Serhan Sevgi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Kariyer hayatına 1995 yılında Ağrı Merkez Sağlık Ocağı’nda hekim olarak başladı. Daha sonra yine İstanbul Üniversitesi’nde Farmakoloji ve Klinik Anabilim Dalında uzmanlığını tamamladı. 2000 – 2019 yılları arasında Novartis’te farklı görev ve sorumlukları üstlendi. Son iki yıldır da Novartis’te Onkoloji Medikal Direktörü olarak görev aldı.

 

Gilead Hakkında

Gilead, henüz karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlar alanında yenilikçi tedaviler keşfeden, geliştiren ve bunları hastaların kullanımına sunan araştırmaya dayalı bir biyofarmasötik ilaç şirketidir. Şirketin misyonu, tüm dünyada ölümcül hastalıklara yakalanmış hastaların bakımında gelişme sağlamaktır. Merkezi Foster City, California’da olan Gilead dünya genelinde 38’den fazla ülkede faaliyetlerini yürütmektedir. Gilead, 33 yıldır HIV/AIDS, hepatit B, hepatit C, eflamasyon, onkoloji ve sistemik mantar enfeksiyonları alanlarında yenilikçi tedaviler geliştirmeye odaklanarak bu hastalıkların ölümcül hastalıklar olmaktan çıkıp, yönetilebilir hastalıklara dönüştürülmesi yolundaki çabalara destek olmaktadır. Gilead, ilaca erişimin sınırlı veya olmadığı bölgeler de dahil olmak üzere, dünyanın her yerinde yaşamı tehdit eden hastalıklarla mücadele eden milyonlarca hastaya sunulan bakımı iyileştirmek için çalışmaktadır. Bu ülkelerle yürütülen ortak programlar sayesinde dünya genelinde 14 milyondan fazla kişinin Gilead’ın veya şirketin üretim ortaklarından birinin sağladığı tedaviye eriştiği tahmin edilmektedir. www.gilead.com

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu