Sponsorlu Bağlantılar

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

 

Meme büyütme son dönemlerde özellikle genç kadınlar arasında yaygın hale gelmiş olan bir durumdur. Doğuştan gelen bir şekilde küçük meme yapısına sahip olan kişiler, bu durumun üstesinden gelmek ve daha estetik göğüslere sahip olmak amacı ile memelerini büyütmeye çalışmaktadır. Bu konuda uygulanan çok sayıda yöntem vardır. Bu yöntemleri temel olarak cerrahi yöntemler ve cerrahi olmayan yöntemler şeklinde sıralamak mümkündür.

 

Meme Büyütme Nedir?

 

Farklı yöntemler kullanılarak istenilen seviyede olmayan memelerin daha dolgun ve estetik hale getirilmesi meme büyütme olarak ifade edilmektedir. Memelerin büyütülmesi esasında sağlık açısından bir gereklilik ya da eksiklik değildir. Ancak estetik açıdan küçük memelere sahip olan kadınlar genellikle kendilerinde eksiklik hissetmektedir. Göğüs büyütme yöntemleri sayesinde bu durumdan tamamı ile kurtulmak mümkündür.

 

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

 

Meme büyütme için kullanılan çok farklı yöntemler vardır. Öncelikle memenin mevcut durumunun belirlenmesi açısından farklı açılardan çekilen fotoğraflar 3D tasarım programlarına yüklenmektedir. Bu programlarda meme analizi yapıldıktan sonra, yeni memenin nasıl olması gerektiğine dair tasarılar da yapılmaktadır. Cerrahi yöntemde yaklaşık 1-2 saat süren bir operasyon ile tasarlanan yeni meme uygulanmaktadır. Cerrahi olmayan yöntemlerde de yine aynı süre zarfında, farklı enjekte teknikleri kullanılarak istenilen büyüme sağlanmaktadır.

 

Meme Büyütme Fiyatları

 

Estetik taleplerin son dönemlerde büyük ölçüde artış göstermesine karşın, bu ihtiyacı karşılamak amacı ile çok sayıda estetik merkez kurulmuştur. Meme büyütme işlemi estetik merkezlerinin büyük bir çoğunluğunda yapılan bir uygulamadır. Bu hizmeti veren merkezlerin sayısının fazla olmasından dolayı, bu konuda net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Her merkezin sahip olduğu farklı fiyat politikaları ve uygulanan işlemin niteliği, talep edilecek ücretin de değişken olmasına neden olmaktadır. Ancak göğüs büyütme hizmeti almak isteyen kişiler bu konuda fiyattan ziyade kaliteye odaklanmalıdır. Zira kalitesiz yapılan işlemler hem istenilen görünümün elde edilememesine hem de sonrasında birtakım sorunların meydana gelmesine neden olabilir.

 

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

 

Meme büyütme ameliyatı kadınlar tarafından en son çare olarak başvurulan yöntemler arasındadır. Zira ameliyat olmak ve zorlu ameliyat süreçleri ile uğraşmak istenilen bir şey değildir. Göğüslerin normalin çok altında küçük olması ve cerrahi olmayan yöntemler ile istenilen görünümün elde edilemeyeceğinin anlaşıldığı durumlarda ameliyata başvurulması gereklidir. Göğüs büyütme ameliyatı son derece kolay ve kısa süren bir estetik müdahaledir.

 

İdeal Göğüs Büyüklüğü Oranı Nasıl Belirlenir?

 

Göğüs büyütme işleminin uygulanmasından önce mutlaka yeni göğüslerin nasıl olacağına dair bir tasarım yapılmalıdır. Bu tasarımın yapılması açısından da ideal göğüs oranının belirlenmesi gereklidir. Bu oranın belirlenmesinde operasyon geçirecek olan kişinin boyu, kilosu, kalça genişliği, omuz genişliği ve göğüs kafesi genişliği gibi ölçütler esas alınır. Esas amaç tüm bu yönlerden simetrik bir görünüm sağlayabilmektir. Simetrinin göz ardı edilmesi ve vücut ölçütleri ile uyumsuz olacak derecede büyütme işleminin yapılması, bu defa da büyüklükten kaynaklanan estetik sorunların ortaya çıkmasına neden olur.

 

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yolları Nelerdir?

 

Göğüslerini büyütmek ancak bunu ameliyat masasına yatmadan yapmak isteyen kişiler açısından etkili birkaç alternatif yöntem vardır. Bunların başında yağ enjeksiyonu gelmektedir. Kişinin kendi vücut dokularından alınan yağların göğüslere enjekte edilmesi ile büyüme sağlanmaktadır. Bu yöntem etkili ancak kalıcılığı 6 ay kadar kısa bir süre için geçerlidir. Bir diğer yöntem olarak dolgu enjeksiyonundan bahsetmek mümkündür. Meme büyütme yöntemleri arasında en kalıcı olanlarından biri olan bu yöntemde, yapay dolgu malzemesi herhangi bir kesik ya da iz olmadan küçük bir delikten enjekte edilmektedir.

 

https://www.ekremkeskin.com/meme-buyutme-estetigi/ hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı