Sponsorlu Bağlantılar

Göz kayması ameliyatı

Göz kayması ameliyatı

Göz kayması şaşılık bebeklikte görüldüğü gibi yetişkin kişilerde de görülmektedir. Birçok belirti ile kendini belli eden göz kayması mutlaka bir uzman doktor kontrolünde tedaviyle düzeltilmesi gereklidir. Doktorlar öncelikle gözlük ve ilaç tedavisi önerirken ilerlediği takdirde göz kayması ameliyatı tavsiye ederler. Başarılı sonuçlar elde etmek için mutlaka doktor önerilerine harfiyen uymak önemlidir. Göz kayması ameliyatı sonrası kişi gözlük kullanıyorsa kullanmaya devam etmelidir. Göz ameliyatları sonrası kişi herhangi bir ağrı hissetmez ama sadece ufak batmalar meydana gelebilir. Bu durum oldukça normal olmakla birlikte doktorun önerdiği damlaların düzenli kullanılmasıyla hızlı bir iyileşme süreci başlar.

Göz kayması ameliyatı

Göz kayması ameliyatları lokal anestezi altında yapılan fakat gerekli durumlarda genel anesteziyle yapılan operasyonlardır. 45-50 dakika süren göz kayması ameliyatı sonrası kişide oluşan şişlik ve semptomlar 10 gün içerisinde iyileşir. Göz kayması ameliyatları için hastaneye yatış gerekmez ve hasta aynı gün içerisinde gözlem yapılıp taburcu edilir. Göz kaslarının güçlendirilmesi ve kaymayı önlemek için yapılan göz kayması ameliyatı öncesi ve sonrası dikkatli olmak ameliyatın başarı oranını arttırır.

Göz kayması tedavisi

Göz kayması kişileri görüntü olarak da oldukça rahatsız eden bir durumdur. Göz kayması bazen içe doğru oluşurken bazen de yukarı, aşağıya ya da dışa doğru kayarak kendini göstermektedir. Tedavileri arasında gözlük ve ilaç tedavisi öncelikli yapılan tedaviler arasındadır. Fakat bu tedaviler hem uzun süreli hem de başarısı kesin olmayanlardır. Doktorlar genellikle başarısı kesin olan ve kalıcı çözüm olan göz kayması ameliyatı önerirler. Göz kayması ameliyatı sonra uyarılara uyulduğu takdirde kalıcı bir şekilde rahatsızlık ortadan kaybolmuş olur.

Yetişkinlerde şaşılık tedavisi

Çocukluk döneminde görülen şaşılık rahatsızlığı yetişkin kişilerde de tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Yetişkin kişilerde gözlük ya da ilaç kullanımı hastalık ilerlediği için işe yaramaz tedavi yöntemleri arasındadır. Yetişkinlerde şaşılık tedavisi genellikle cerrahi operasyonla yapılmaktadır. Cerrahi operasyon sonra gözde hafif batmalar dışında herhangi bir ağrı oluşmaz. Genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyon sırasında göz kapanmadan işlemler yapılır. Hastaya verilen damlalar sayesinde hızlı bir iyileşme görülür ve batma hisleri ortadan kalkar.

Göz Felci Tedavisi Nasıl Yapılır?

Göz felci denilen paralitik şaşılık tedavileri genellikle uzman hekimin önerisi dahilinde gerçekleştirilir. Göz felci belirtisi olarak kendini gösteren şaşılık tedavi edilmediği zaman farklı sorunlara yol açarak görme kayıplarına kadar ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Doktorun önerisi ilerleyen yaşlarda ve geç kalınmış bir tedavi ise mutlaka cerrahi operasyonlarla çözüm bulmaktır. Erken teşhislerde ve felç geldiğinde kasların hareket etmesi durduğunda egzersizler ve fizik tedavi hareketleriyle göz felci tedavisi yapılabilir. Bu yöntemler işe yaramaz ve rahatsızlık devam ederse mutlaka ameliyat gereklidir.

Göz Felci Tedavi Fiyatları

Göz felci rahatsızlıklarında ve diğer göz problemlerinde mutlaka uzman bir hekime gitmekte fayda vardır. İlerleyen ve önlem alınmayan, tedavi edilmeyen durumlarda görme kayıplarına kadar ciddi sağlık problemleri meydana gelebilir. Bu nedenlerden dolayı mutlaka belirtileri hissettikten sonra geciktirmeden muayene olunmalıdır. Fiyat anlamında muayeneler ve tedaviler bazen değişiklik gösterebilir. Muayene ücretleri, tedavi masrafları değişiklik gösterirken birçok bağlı etken bulunmaktadır. Göz felci tedavisi yapılacak olan kişinin ameliyatı ya da tedaviyi nerede yaptıracağı, ameliyat durumlarında genel mi yoksa lokal anestezi mi kullanılacağı, doktor seçimi gibi etkenler fiyatlar üzerinde oldukça etkili olan faktörler arasındadır. Kişiler karar verdikten sonra mutlaka doktoruyla ön görüşme yapmalı ve iyi araştırma yapmalıdır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı