Sponsorlu Bağlantılar

Gürültü Ve Isınma Maliyetleri Dış Cephe Kaplama İle En Aza İniyor

İlerleyen teknoloji ile birlikte evlerin ısınma maliyetlerini en aza indirmek ve ses yalıtımını sağlamak amacıyla çeşitli alternatifler geliştirilmeye devam ediyor. Son yıllarda gelişmeye başlayan dış cephe kaplama da bu alternatifler arasında başı çekmektedir.

 

Dış Cephe Kaplama Nedir?

 

Dış cephe kaplama, yapıların ses ve ısı yalıtımını sağlayan bir uygulamadır. Bu yöntemde kullanılan malzemeler, dışarıdan ısı geçişini azaltarak, ısının iletim direncini arttıran malzemelerdir. Hem gürültü hem de ısı açısından yapılan dış cephe kaplama, apartmanlara tümden yapılabileceği gibi tekil evlere de uygulanabilmektedir.

 

Dış Cephe Kaplama’nın Yararları Nelerdir?

 

Estetik bir görünüm de sağlayan dış cephe kaplama işleminde kullanılan malzemelerin hafifliği ve binaların dış cephelerine uygulanması binalara yük teşkil etmemektedir. Dış cephe kaplaması sayesinde bina içerisindeki ısının kesilmesi halinde bile ısıma ve soğuma yani ısı kaybı geç bir şekilde gerçekleşir. Dış cephe kaplaması yapıyı yağmur, dolu, kar, rüzgar, güneş ışınları gibi kötü hava koşullarına karşı korumak için farklı seçenekleri ve tasarımlarıyla yapının mimari yapısını bozmadan yapılır. Ses yalıtımı özelliğiyle yapının içine kadar gelen ses ve gürültüyü neredeyse sıfıra indirir. Kullanılan malzemenin kalitesi de yapıyı su ve rüzgara karşı korur.

 

Dış Cephe Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

 

Dış cephe kaplamalarının ahşap, yalı baskı, alüminyum, doğal taş, prekast, kompozit panel, siding çeşitleri kullanılmaktadır.

 

Dış Cephe Kaplama Uygulamasının Türkiye’deki Durumu Nasıl?

 

Ülkemizde, yapı ve dekorasyon hizmetlerinde yoğun bir şekilde dış cephe kaplama kullanılmaya başlanmıştır. Maliyetini düşüklüğü sebebiyle yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Yapılara hem dıştan hem de içten uygulanabilmektedir.2011 yılında çıkarılan yasalarla yapıların belirtilen standartlara uygun olması zorunlu hale getirildi.

 

Köşk Yapı, Dış Cephe Kaplama Konusunda 20 Yıllık Tecrübesiyle Vatandaşlara Hizmet Ediyor

 

Türkiye’de dış cephe kaplaması alanında yıllardır hizmetlerine devam eden koskyapi.com, vatandaşlara uygun fiyatlarla apartmanlarını ve evlerinin iç ve dış cephe kaplaması konusunda yardımcı oluyor. 20 yıllık tecrübesiyle, vatandaşların yaşam tercihleri doğrultusunda yetkin ekibiyle, tasarım esasları çerçevesinde, güvenilir ve kullanışlı malzeme seçimi ve renk ve ürün kataloglarıyla en uygun dış cephe kaplama hizmetlerini sunuyor. Yapılara, modern çözümler getirmek amacıyla donanımlı ekibiyle ve CNC üretim hattına sahip imalat ve montaj kadrosundan hizmet almak isterseniz sizlerde koskyapi.com adresini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı