Sponsorlu Bağlantılar

Güzellik Uzmanlığı Kursları

Güzellik Uzmanlığı Kursları

Güzellik kavramının hiçbir zaman önemini yitirmemesi aksine daha da önem kazanarak varlığını devam ettirmesi bu alanda da iş fırsatları yaratıyor. Her erkek ve kadının güzellik konusunda yeterli bilgiye sahip olmaması ve çeşitli nedenlerle estetik kaygılar yaşaması bu alanda uzman kişiler olmasını gerekli hale getiriyor. Malatya güzellik merkezleri kursları da bu nedenle son yılların en çok ilgi duyulan meslekleri arasında yer alıyor.

Gelişimin ve değişimin son derece hızlı olduğu bu alanda profesyonellerden hizmet almak büyük bir önem taşır. Kişiler hem yüksek standartlarda eğitim alabilirken hem de kendilerine hiçbir zaman popülaritesini yitirmeyecek bir alanda meslek edinme imkânı bulabilir. Alınan eğitimlerle önce kendi estetik kaygılarınızı giderebilir sonrasında da bu alanda sorunları olan kişilere yardımcı olabilirsiniz.

Estetisyenlik kursu eğitimlerine katılan kişiler yüksek standartlarda eğitimler alarak çok geniş bir alanda hizmet verebilir. Kurumsal yerlerde iş bulabileceğiniz gibi daha yüksek kazançlar sağlayacak şekilde kendinize ait bir yer de açabilme şansı elde edebilirsiniz. Güzellik alanında protez tırnak kursu gibi farklı alanlarda da eğitimler alarak hizmet verdiğiniz alanı da genişletebilirsiniz.

 

Güzellik Uzmanlığı Kursu Ders Müfredatı

Güzellik uzmanlığı kursu eğitimlerine katılmak isteyen kişiler belli eğitimleri almak durumundadırlar. Bu eğitimler sonrasında hem iş olanakları geniş bir mesleğin sahibi olurlar hem de kendilerine güzel bir alan yaratabilirler. Estetisyenlik kursu sırasında sizlere verilen dersler içerisinde şunlar bulunmaktadır:

 • Cilt tipleri ve cilt analizi
 • Cilt tiplerine aletli olarak cilt bakımı uygulama
 • Cilt tedavileri
 • Makyaj eğitimleri
 • Epilasyon ve depilasyon teknikleri
 • Kozmotoloji
 • Refleksoterapi
 • Aromaterapi
 • Zayıflama
 • Selülit tedavileri
 • Anatomi
 • Genel beslenme
 • Salon yönetimi

Gibi konularda genel eğitimler verilmektedir. Her eğitimin ayrı bir önemi vardır. Bunun yanında alacağınız eğitimlere Kalıcı makyaj kursu gibi popüler uygulamaları da eklemek iş alanınızı daha da geliştirecektir. Güzellik ve bakım gibi konulara önem veren birçok insanın olması ve bu alanda profesyonel olarak hizmet ihtiyacının doğması bu kurslara olan talebi artırmaktadır. Kaliteli ve üstün niteliklerde verilen eğitimler sayesinde beklentilerinizi karşılayacak nitelikte eğitimler alabilirsiniz.

 

Neden Estetisyenlik ve Güzellik Kursu?

Birçok kişi için neden estetisyenlik ve güzellik uzmanlığı kursu sorusu merak edilen konular arasındadır. Bu alanın tercih edilmek istenilmesinde birçok farklı faktörden bahsetmek mümkündür. Güzellik anlayışının yüzyıldan yüzyıla göre değişmesi artık insanların da bu alanda profesyonel hizmet almak istemesine neden oluyor. Günümüzde insanlar kendi estetik kaygılarını çok kolay bir şekilde giderme imkânı bulabiliyorlar.

Gelişen teknolojiler, yenilenen güzellik cihazları ve makyaj ürünleri insanların hayatında yeni bir dönem açıyor. Estetik kaygıları nedeniyle toplumdan uzaklaşan insanları dahi birtakım ufak rötuşlar ile yeniden hayata döndürmek mümkün olabiliyor. Hemen herkesin dış görünümüne gereken önemi göstermesi estetisyenlik kursu mezunlarına yeni iş alanları doğurmaktadır.

El ve ayak bakımından cilt problemlerine kadar hemen her konuda bilgili olan bu kişiler sizlere daha güzel görünme imkânı sunuyor. Aynı zamanda cildinize göre nasıl bakım yapmanız gerektiğinden daha sağlıklı bir beden için doğru beslenme periyotlarına kadar önemli birer yol gösterici olmaktadırlar. Bununla birlikte gösterişten hoşlanan hanımlar için protez tırnak kursu tamamlanarak yine güzel bir meslek edinilebilir. Protez tırnak uygulamasına olan ilginin artış göstermesi bu kurs mezunlarına çok geniş iş olanakları sağlamaktadır.

 

Güzellik Uzmanlığı ve Estetisyenlik Kursuna Kimler Katılabilir?

Güzellik uzmanlığı kursu ve estetisyenlik kursuna birçok kişi katılım sağlayabilir. Özellikle şu kişilerin bu kursa katılmaları oldukça önemlidir:

 • Liselerin kuaförlük meslek bölümlerinden mezun olanlar
 • Masaj alanında çalışanlar
 • İki yıllık kuaförlük ve bakım bölümlerinden mezun olanlar
 • Kuaför çalışanları
 • Güzellik merkezi çalışanları
 • Bu alanda iş yeri açmak isteyenler

Gibi birçok kişi güzellik uzmanlığı kurslarına katılabilirler. İlköğretim mezunu olan ve 18 yaşını doldurmuş olan herkes bu kurslara katılabilmektedir. Ancak kurs bitiminde sınavlardan başarılı olmak ve MEB onaylı sertifika almak son derece önemlidir. Bu sertifika ile hastane ve klinikler, güzellik merkezleri, kuaför salonları, SPA merkezleri, termal oteller gibi birçok alanda kendinize iş alanı yaratabilirsiniz. Dilerseniz kendi güzellik merkezinizi açabilir ve daha yüksek kazançlar da elde edebilirsiniz. Estetisyenlik kursu katılımcıları için staj ve iş olanakları sanıldığından daha da yüksektir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu