Sponsorlu Bağlantılar

Honda Civic

Honda Civic

Air filter, otomobilin mevcut motorunun gücünü normalden daha fazla artırmak için uygulanan piyasadaki en uygun ve en ucuz modifikasyon yöntemidir. Performanslı hava filtresi takma işlemi araç modeline göre değişmekle birlikte pense ve tornavida ile 5 dakikada yapılabilir. Pense ve tornavida kullanılarak standart kutu filtre çıkarılır ve performans hava filtresi ile değiştirilir. Aynı zamanda araçlara yerleştirilecek performans hava filtrelerinin maliyeti araç marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir.

Öte yandan Honda Civic hava filtresinin performansını öğrenmeden önce standart hava filtrelerinin motordaki fonksiyonlarını bilmek gerekir. Motor tarafından emilen hava, silindirlerin içinde yanmanın gerçekleşmesi için gerekli bir işlemdir. Aksi halde içeri hava girmezse yanma fonksiyonu gerçekleşmez. Aynı zamanda motorun emdiği havanın da temiz olması gerekir. Motor temiz havayı emmesine rağmen, havada göremediğimiz küçük toz parçacıklarını da toplayabilir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu