Sponsorlu Bağlantılar

Hosting aldıktan sonra ne yapmalıyım

Hosting aldıktan sonra ne yapmalıyım? Hosting alma işlemine girişen pek çok kişi bu özel sorunun yanıtını en iyi şekilde bilmektedir. Hosting alış amacına uygun bir şekilde bir web sitesi kurulabilir. Bunun için hosting gibi bir adette satın alınmış bulunan bir alan adının var olması gerekmektedir. Diğer bir adıyla Domain olarak tabir edilen alan adı, satın alınan hosting üzerine kurulmaktadır.

Web sitesi kurarken olmazsa olmaz olan iki özel durum hosting ve domaindir. Hosting aldınız ve elinizde bir adette domain bulunuyorsa hemen bir web sitesi kurarak işleme başlayabilirsiniz. Bu kurulan web sitesi üzerinden blog paylaşımları yapabilirsiniz. Ya da bir kurumsal site olarak hedef kitleye ürün ve hizmetlerinizi tanıtarak müşterileri kitlenizin size kolayca ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer elinizde sadece bir hosting varsa ve siz hosting aldıktan sonra ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız. Para ile satın aldığınız bir sunucu alanını farklı şekillerde de elbette kullanabilirsiniz. Tıpkı bilgisayarda bulunan bir dosya olarak düşünebilirsiniz bu hosting alanını. İndirme dosyası olarak düşüne bilir ve belli başlı verilerinizi bu alana indirebilirsiniz. Piyasada hosting dosyalarını bu şekilde download dosyası olarak kullanmakta olan büyük bir kitle yer almaktadır. Sizler de hosting aldıktan sonra ne yapmalıyım diye düşünenler arasında bulunuyorsanız yukarıda bahsettiğimiz şekilde farklı olarak kullanabilirsiniz.

Kaynak: https://www.veridyen.com

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı