Sağlık

Hydrafacial Nedir? Hydrafacial Uygulaması Ne İşe Yarar?

Hydrafacial Nedir? Hydrafacial Uygulaması Ne İşe Yarar?

Cilt bakım yöntemlerine her geçen gün yenileri ekleniyor. Bu yöntemlerden biri de hydrafacial tekniğidir. Bu teknik daha çok ciltte bulunan siyah nokta ve leke tedavisinde kullanılmanın yanında ciltteki kırışıklıkları gidererek cildi yenileyen bir özelliğe sahiptir. İzmir hydrafacial firması olarak bu teknikte vakum yöntemi ile hizmet veriyoruz.

Cildin derinlemesine temizliği sağlanırken herhangi bir ağrı ve acı hissedilmez. Aynı zamanda İzmir lazer epilasyon işlemleri ile de gelen kişilerin bakımlarını başarılı bir şekilde uyguluyoruz. Kullanılan yaşlanma karşıtı uygulamalar ile gelen kişiler memnun bir şekilde ayrılıyor.

Hydrafacial Uygulamasının Avantajları Nedir?

Geliştirilen en yeni tekniklerden biri olan Hydrafacial uygulaması her cilt tonuna uygulanabilen bir çalışmadır. Uygulama sırasında ağrı, acı hissedilmemesi büyük bir avantajdır. Her ne kadar vakum tekniği kullanılsa da ciltte herhangi bir tahriş görülmez. Cildin en alt tabakalarına kadar nüfuz ederek cildin derinlemesine temizliğini sağlar ve etkisi ise uzun süre devam eder.

Ciltteki tüm rahatsızlık veren görüntüler ortadan kaldırılarak parlak ve canlı olması sağlanır. Kapanan gözenekleri açtığı için bu uygulama ile cilt rahat bir nefes almış olur. Kırışıklara karşı etkili olduğu için pek çok insana cazip gelebilir. Yağlı ciltlerde yağlanmanın önüne geçer ve cildin nem oranını dengeler.

Hydrafacial Uygulamasında Neler Yapılır?

Başarılı bir işlem olan hydrafacial ölü hücrelerin yeniden canlanmasına yardımcı olur. Bu uygulamaya başlamadan önce cilde uygun temizleyici ürünler kullanılır. Böylece cilt yüzeyi yumuşar ve vakumla beraber cilt üzerinde işlem yapılmaya başlanır. İşlem sırasında uygulanan solüsyon ciltteki ölü derileri ve ölü hücreleri harekete geçirmeye başlar.

Bu sayede cildin onarılması ve yenilenmesi sağlanır. Daha sonra ise yapılan şok etkisi ile solüsyonun ciltte kalması yani hapsolması sağlanır. En son sırada ise LED denilen uygulama başlatılır ve bu terapi ile cilt yapısı uyarılmaya çalışılır. Böylece cilt sıkı bir görünüme kavuşarak pürüzsüz ve parlak bir yapıya sahip olur.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Geliştirilmiş bir teknoloji ile hazırlanan altın iğne tekniği mikro iğneli ve radyo frekans sistemi diye tanımlanır. Bu altın iğneler yardımıyla sarkan ve kırışan cilt gençleştirilmeye çalışılır. Yeni bir teknik olan altın iğne yöntemi ile vücudun rahatsızlık veren bölgelerine enerji gönderilir. Böylece hasarlı bölgeler uyarılmaya çalışılır. İsteyen kişiler için İzmir altın iğne yöntemi ile de tedaviye başlayarak cildin gençleşmesi ve güzelleşmesi için hizmet veriyoruz.

Cildin alt katmanlarına yüksek yani 65 dereceye kadar ısı verilir. Titreşimler meydana gelir ve uyarılan bölgelerde kollajenin onarılması sağlanır. Bu tekniği kullanan kişilerin ince çizgileri yok olurken cilt bölgesi gergin bir yapıya kavuşur. Bu yöntem yara izlerinde, cildin sarkan ve elastik kaybı olan bölgelerinde, leke ve cilt tonunun eşitlenmesi gibi problemlerde başarılı bir şekilde kullanılır.

Lazer Epilasyon Nedir ve Fiyatları 2020

İzmir lazer epilasyon fiyatları 2020 yılı için belirlenmiş ve müşterilerin bilgisine sunulmuştur. İnsanların büyük kısmı teknolojinin getirilerinden faydalanmaya çalışıyorlar. Bunlardan biri olan lazer epilasyon cihazları insanların daha temiz bir vücuda sahip olması konusunda onlara yardımcı oluyor. lazer epilasyon cihazları ile istenmeyen bölgelerde meydana gelen tüm kıl ve tüylere müdahale edilir.

Atışlar yaparak kıl üreten hücrelerin yapısı bozulmaya çalışılır ve bir daha o bölgelerden kıl ve tüy çıkması engellenir. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar ile lazer epilasyonun sağlık açısından herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Bu sebeple 12 yaş üzeri herkes kullanabilir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı