Sponsorlu Bağlantılar

IQOS

IQOS

Elektronik sigara Amerika Birleşik Devletleri’nde lise öğrencileri arasında %27,5 ve üniversite öğrencileri arasında %10,5 oranında kullanılmaktadır. IQOS ürünü için FDA satış yetkilendirme duyurusunda, gençler arasında e-sigara ürünlerinin aşırı kullanımına dikkat çekilmekte ve sigara içmeyenlerin IQOS tipi ürünlere asla başlamamaları tavsiye edilmektedir.

IQOS sigara, Philip Morris tarafından geliştirilen ve “ısıtılmış ancak yanmamış tütün ürünü” olarak pazarlanan bir e-sigaradır. Klasik sigarada sigaranın ucundaki yanma sıcaklığı 750 dereceye kadar çıkarken, IQOS daha kontrollü bir yanma sağlamak için tasarlanmıştır. Ancak “yanmaz” terimini ve bu şekilde pazarlamasını doğru bulmuyoruz; çünkü bu üründe yanma 750 derecede olmasa da 350 derecede gerçekleşir ve buna “ısı, yanma” demek kesinlikle doğru bir ifade olmaz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu