Sponsorlu Bağlantılar

İSG Kursu

İSG Kursu

 

Tüm iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarının amacı; çalışanları korumak, üretim güvenliğini sağlamak ve operasyonel güvenliği sağlamak. Düzenli ve basiretli bir iş yaşamını sürdürmek için iş sağlığı ve güvenliği; son yıllarda kanun kapsamında ele alınmakta ve işyerine birtakım yükümlülükler ve yükümlülükler getirilmektedir.

 

Bu alanda işverenlere başta iş sağlığı ve güvenliği için tüm önlemleri almak ve kazaları önlemek olmak üzere önemli görevler düşmektedir. Bu görev ve sorumlulukların yerine getirilmesinde zorluklar olsa da para cezası ödemekten daha kolay bir yoldur. Bunun için İSG kursu mezunu, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı kişiler ile çalışmanız önerilmektedir.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı kimdir?

 

Usul ve esasları yönetmelikle belirlenen, bakanlıkça iş sağlığı ve güvenliği alanında çalışmak üzere yetkilendirilmiş, işyeri güvenliği konusunda uzmanlık belgesine sahip fakülte ve diğer sağlık personeli kursu mezunlarıdır.

 

İş sağlığı ve güvenliği uzmanı, işyerinde kimyasal, fiziksel veya biyolojik faktörlerin yol açabileceği yaralanmaları ortadan kaldırmak veya önlemek için prosedürler geliştirmek ve uygulamakla sorumludur. İşyeri hekimliği kursu mezunu olmak ise yeterli sayılmaktadır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı