Sponsorlu Bağlantılar

İSG

İSG

İş güvenliği uzmanı, ÇSGB tarafından yetkilendirilmiş, iş güvenliği uzmanlık belgesine sahip, bakanlık ve ilgili kurumların çalışmalarını denetleyen meslek bölümlerinden mezun olan kişilere verilen isimdir. Çalışma alanının çeşitliliği nedeniyle her geçen gün dikkat çeken bir meslek haline gelmiştir. İşyeri hekimi nasıl olunur sorusu hemen hemen herkesin mesleği tanıma sürecinde yanıt aradığı bir sorudur.

İş sağlığı ve güvenliği bölümlerinden mezun olan lisans veya önlisans öğrencileri, fizik, kimya, biyoloji, mühendislik veya mimarlık gibi bölümlerden mezun olanlar ile bakanlıklarda veya ilgili kurumlarda çalışmalarını denetleyen müfettişler iş güvenliği uzmanı olabilirler. Bu süreçte öncelikle bakanlıklar tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumlarında uygulanan eğitimlere katılmak ve sertifika almaya hak kazanmak gerekmektedir. ÖSYM tarafından yapılan sınavda başarılı olanlar iş güvenliği uzmanı sertifikası alabilirler.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu