Gündem

Kanvas Çerçeve Yapımı

Kanvas Çerçeve Yapımı

Kanvas tablolar için çerçeve kullanımı çok önemlidir. Çerçeveye sahip olan kanvas tablolar, çerçevesiz kanvas tablolara kıyasla çok daha dayanıklı olacaklardır. Ancak günümüzde pek çok kişi bu çerçevelerin pahalı olduğunu düşünerek kanvas çerçeve satın almak konusunda kararsız kalmaktadır.

Bu yazımızda ev dekorasyon fikirleri okurları olarak bir kanvas çerçeveye sahip olmak için onu satın almanız gerekmediğini öğreneceksiniz. Birkaç malzeme edinerek evde kendi emekleriniz ile kanvas çerçeve yapmanız mümkündür. aşağıdaki başlıkları inceleyerek nasıl kanvas çerçeve yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Kanvas Çerçeve İçin Gereken Malzemeler

Kanvas çerçeve yapabilmek için bazı malzemeleri edinmeniz gerekecektir. Kanvas çerçeve için gereken malzemeler şöyle sıralanabilir:

  • 4 adet ahşap parçası
  • Köşe braketler
  • Düz braketler
  • Vida

Tüm bu malzemeleri edindikten sonra kanvas çerçeve yapımına geçebilir ve düşük maliyetlerle ortaya bir çerçeve çıkartabilirsiniz.

Kanvas Çerçeve Yapım Aşamaları

Kanvas tablolar ile odalarını süslemek isteyen kişiler, Kanvas çerçeve nasıl yapılır sorusunu yönelterek cevap aramaktadır. Kanvas çerçeve yapabilmek için öncelikle 4 ahşap parçasını çerçeve şekline getirmeli ve braketler yardımıyla bu parçaları birbirlerinden ayrılmayacak şekilde tutturmalısınız.

Vidalar, braketleri ahşap parçalarına monte edebilmek için gerekecektir. Tüm bu işlemleri doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra uygun bir çerçeve elde etmeniz mümkündür. ancak yeterli el becerisine sahip değilseniz, çerçeve yapımı için alanında uzman ve tecrübeli kişilerden yardım almanız gerekir.

Kanvas Çerçeve Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kanvas çerçeve yaparken bazı durumlara dikkat etmeniz gerekecektir. Öncelikle istediğiniz boyutta ve pürüzsüz olan ahşap parçaları edindiğinizden emin olmalısınız. Şekli bozuk olan ahşap parçaları, tablonuzun göz hoş gelmemesine neden olabilir. Ayrıca çerçevenin boyutunu doğru seçemezseniz, beziniz çerçeve üzerinde hoş durmayacaktır.

Braketleri ahşap parçalar üzerine monte ederken vidaları tam sıktığınızdan emin olmalısınız. Aksi takdirde braketler ahşap parçalardan ayrılarak bu parçaların düşmesine ve eserinizin zarar görmesine neden olabilir. Çerçeveyi oluşturduktan sonra bezi gerdirerek tabloyu duvarınıza asabilirsiniz.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu