Sponsorlu Bağlantılar

Kaputaş

Kaputaş

Her yıl birçok yerden turist ağırlayan Antalya şehri, doğal güzelliklerini Kaputaş plajı ile insanlara sunuyor. Dünyaca ünlü bu plaj, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bir Akdeniz güzelliği olan Kaputaş plajı doğal bir oluşumdur. Plajın en önemli özelliği denizin turkuaz rengidir.

Kaputaş plajında ​​denizin rengi sürekli değişiyor. Bu yüzden farklı zamanlarda farklı renkler bulabilirsiniz. Bilinen bir efsaneye göre turkuaz rengi bu denizden doğmuştur. Herkesin hayran olduğu bu plaja ulaşmak için zorlu yollardan geçmeniz gerekiyor. 187 basamaklı merdivenlerden inip o doğal güzelliği seyretmek gerekiyor. Kaputaş plajı dağların ikiye ayrılmasıyla ortaya çıkmış ve Kaputaş plajına kanyon plajı denilmektedir.

Doğal güzelliği ile insanı kendine hayran bırakan, Akdeniz’in vazgeçilmez güzelliği olan ve doğal oluşumlarla son halini alan Kaputaş plajının özelliklerinden biri de bu güzelliği görmek için 187 basamak inmek gerekiyor.

İtalya’da yer alan Colesseum ile alakalı başyapıt niteliğindeki yazımıza da web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı