Sponsorlu Bağlantılar

Kepenk Otomasyon Sistemleri

Kepenk Otomasyon Sistemleri

İşyeri, dükkân, garaj vb. yerlerde güvenlik amacıyla kapı ve pencereleri kapatan otomasyon sistemine otomatik kepenk denir. Günümüzde kepenk seçeneği çok fazla ancak en çok tercih edilen kepenk sistemi istisnasız otomatik modeller.

Tek bir el hareketiyle kepengi kaldırıp yine aynı kumandayla da kapatabilmenin rahatlığı ve kolaylığı bu konuda en büyük etken. Uzaktan kumanda yardımıyla veya motorla çalıştırılan ve duvara monte şeklinde olan kepenkler birçok açıdan avantaj sağlıyor. Ayrıca güvenliğin yanı sıra estetik olarak da göze hoş gelen otomatik kepenkler, hem kaliteli hem uygun fiyata İzmir kepenk firmaları tarafından uygulanıyor.

Otomatik Kepenk Nasıl Monte Edilir?

Otomatik kepenkler, uygulanacak alana göre özel olarak üretilir. İzmir otomatik kepenk ekibi tarafından montajı yapılır. Otomatik kepenkler keşif ve ölçü alma işlemlerinin ardından gerekli boyutlarda ve istenilen renklerde imal edilir. Uygulaması yapılacak yere göre özel bir sistem yerleştirilir.

Bu sistem stor perdelerde de olan iki yanda makaralar olan özel bir sistemdir. Makara sisteminin monte edilmesi işleminin ardından, kancalar yardımıyla kepenk ve makara birleştirilir. Yerleştirilen kepenk, kumanda yardımıyla sarılır ve yapılan kontrol işlemlerinin ardından kullanıma hazır hale getirilir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı