Gündem

Kuzeydoğu Çin’de 4 milyar dolarlık polyester endüstri parkı kuruluyor

Genel merkezi Çin’in Jiangsu eyaletinde olan ve “Fortune Global 500” listesinde yer alan Hengli Group, yeni polyester bilim ve teknoloji endüstri parkının inşaatını başlattı. Söz konusu park, kuzeydoğu Çin kenti Dalian’daki Changxing Adası’nda inşaa ediliyor.  

Üç faz halinde inşa edilecek park; şirketin açıklamasına göre parçalanabilir ve işlevsel malzemeler, yüksek performanslı reçine, en yüksek kalitede elyaf ve yeni enerjili maddeleri kapsayan önemli endüstri zincirlerini oluşturmayı hedefliyor. Üretim parkının toplam 26 milyar yuanlık (yaklaşık 4 milyar dolarlık) yatırımla gerçekleşecek Faz I inşaat projesinin, 2023 yılında işletmeye girmesinden itibaren, yıllık 42 milyar yuanlık bir getiri yaratacağı düşünülüyor.

Projenin birinci fazında 2,6 milyon ton fonksiyonel polyester, 1,6 milyon ton yüksek performanslı reçine üretim hattı hayata geçirilecek. Hengli Group bu parkı kurarak, hem sektörde küresel çapta etki sahibi olacak bir doğa dostu endüstri tesisi oluşturmayı ve hem de bu arada kuzeydoğu Çin’in yeniden canlanmasına katkıda bulunmayı planlıyor.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu