Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer uygulamaları birçok alanda başarılı olan özellikle günümüzde epilasyon alanında kalıcı etkilerinden dolayı kıl sorunu yaşayan kişilere çözüm olarak üretilmiş uygulamalardır. Beşiktaş lazer epilasyon uygulamalarında kıl ve cilt yapısına bağlı olarak 3 çeşit yöntem kullanılmaktadır. Önemli olan etkilerini tam görebilmek ve bir reaksiyonla karşılaşmamak için uygun yöntemin kişiye özel belirlenmesidir.

Baby Face Beauty Nedir?

Lazer sistemiyle son teknoloji olarak yapılan cilt yenileme ve bakım sistemi olarak günümüzde sıklıkla tercih edilen baby face beauty cilt bakımı uygulamaları mikro kanallar açılarak yapılmaktadır. İçeriğinde cildin ihtiyacı olan vitamin kompleksleri yer alır ve bu kompleksler sayesinde cilde gerekli bakım yapılarak yenilenmesi sağlanır. Tedavi süresinin kısa olması ve anestezi gerektirmemesi uygulamanın sağladığı avantajlar arasında yer alırken 18 yaşını doldurmuş herkese cinsiyet ayrımı olmadan yapılmaktadır. Uygulamanın yapılmasındaki amaçlar arasında cilt sıkılaştırma, gözenekleri temizleme, cilt beyazlatma, parlaklık sağlama, gençleştirme ve kırışıklık giderme sayılmakta ve başarılı sonuçlarından dolayı herkese güvenle yapılmaktadır.

Baby Face Beauty Nasıl Uygulanır?

Uygulama iki aşamada hastaya yapılmaktadır. İlk aşamada cildin ihtiyacı olan ampuller hazırlanarak mikro kanallar açılır. 6 dakika süren bu aşamanın ardından ikinci aşamaya geçilir ve ikinci aşamada seans tamamlanır. Bu aşamada açılan mikro kanallardan ampullerin cilde yedirilmesi ve 10 dakikalık bir maske uygulaması yapılmaktadır. Kişinin cildinde meydana gelmiş olan soruna bakılarak 1-2 hafta aralıklarla 3-4 seans gerekli olabilir. Bazı hastalarda tek seansta bile sorun çözülmekte ve kişi cildinde meydana gelen sorunlardan kalıcı bir şekilde kurtulmaktadır. Kişi günlük hayatından kopmadan seans sonrası iyileşme süreci yaşamaz. Her estetik işlemde olduğu gibi baby face beauty uygulamasında da meydana gelen kızarıklık ve şişlikler bir haftaya kadar kendiliğinden yok olarak konforlu ve güvenilir bir kullanım sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon Nasıl yapılır?

Epilasyon uygulamaları kişiye özel yöntem belirlendikten sonra uygun olan cihaz başlığıyla seri atışlar yapılarak bölgenin taranmasıyla başlar. Lazer cihazından çıkan ısı enerjisi kıl köklerini tahrip eder ve kılların ilk seanstan itibaren dökülmesine neden olarak kalıcı bir şekilde yok edilmesini sağlar. Uygulamadaki asıl amaç kıl köklerinin işlevini bozmaktır. Kişi uygulama sonrasında Şişli lazer epilasyon yapılan bölgeyi sıcak ve güneş ışınlarından korumalıdır. Uygulama sırasında acı ya da ağrı hissedilmez ve oluşan kızarıklıklar hızlı bir şekilde kendiliğinden geçmektedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer uygulamalarında kişiye özel plan yapılmasının nedeni kıl ve cilt yapılarının farklı olmasından kaynaklıdır. Bu farklılık fiyatlara da etki etmekte ve her kişiye farklı uygulama yapılmaktadır. Kişinin kıl ve cilt yapısına göre yöntem belirlenmesi, seans süreleri ve sıklığı, uygulama yapılan merkezin konumu ve kişinin uzmanlık alanı gibi etkenler fiyatlar üzerinde oldukça etkili kriterler olduğundan dolayı analiz yapılarak muayene olunması, ön bilgi alınması açısından fayda sağlayacaktır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer epilasyon kıl alma yöntemleri olarak 3 çeşittir ve hepsinin uygulamada etki alanı farklıdır. Kişinin kıl ve cilt yapısına uygun olan yöntemin belirlenerek seanslara başlamak en sağlıklı olan yoldur. Açık tenli kişiler için üretilmiş ve koyu tenli kişilerde tüy çoğaltma gibi yan etkisi olan alexandrite ilk çeşittir. Diode lazer epilasyon koyu tenli kişilere özel olarak üretilmiştir ve açık tenlilerde de çözüm odaklı olarak çalışır. ND YAG lazer ise çok koyu tenli kişilerde etki göstermesi için özel üretilmiştir fakat bu süreçte ağrılı bir uygulama olmasından dolayı pek tercih edilmez.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı