Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Üsküdar lazer epilasyon istenmeyen tüylerin çıkmasını engellemek ve kalıcı olarak yok etmek için geliştirilmiş teknolojik bir yöntemdir. Lazer cihazının tıp alanında kullanımı 1983 yılından sonra başlamasına rağmen öncesinde endüstriyel alanda kullanılmaktaydı. Ataşehir lazer epilasyon seneler içerisinde gelişirken kılcal damar tedavilerinde kullanılmaya başlanmıştır ve günümüzde istenmeyen tüyler için etkili bir tedavi yöntemi olmuştur.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyonda amaç kılı üreten kök hücrelerin faaliyetini durdurmaktır. Bu amaç doğrultusunda kıl kökleri tahrip edilerek yok edilmesine kalıcı çözüm olarak üretilmiştir. Kıllara nüfuz eden lazer ışınları kalıcı olarak kılları yok ederek kişiye tedavi yöntemi sunar. Üsküdar lazer epilasyon yaptıran kişiler kalıcı olarak istenmeyen tüylerden kurtulmuş olurlar. Uzman doktor eşliğinde yapılan bu uygulamada önemli olan kişiye uygun Ataşehir lazer epilasyon yönteminin belirlenmesidir. Hem erkek hem de kadınlar için uygulanan bu yöntem son derece güvenlidir. Kişiye zarar vermeden sadece kıl köklerini yok etmektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer cihazlarında bulunan ışın kıl köklerine iletilmesiyle oluşan bir tedavi yöntemidir. Kişinin cilt ve kıl yapısına uygun cihazlar seçilerek lazer dalgalarındaki ışınlar kıl köklerine gönderilir ve kökler tahrip edilerek kalıcı bir şekilde yok etme işlemi gerçekleşir. Bir iğne batması şeklinde acı hissedilirken ciltte ışınların etkisiyle geçici bir kızarıklık meydana gelebilir. Lazer tedavisi belirlenen yönteme göre yapılıp seansları kıl yapısına göre değişiklik gösterir. Kadıköy lazer epilasyon genelde 6 seans ve 12 seans arası sonuç alınması beklenir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Kadıköy lazer epilasyon günümüz gelişen teknolojisiyle vücudun her bölgesinde rahatlıkla ve güvenle uygulama yapılabilen bir tedavi yöntemidir. Kullanım alanları olarak geniş bir yelpazeye sahip olsa da günümüzde kıl köklerindeki uygulamalarda oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. Koltuk altı, genital bölge, bikini bölgesi, bacaklarda uygulama yapılırken birçok alanda da uygulamada başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Ataşehir lazer epilasyon yapılan merkezlerde fiyat politikaları bazı etkenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu etkenler arasında fiyatlara en çok etki edenler genellikle cilt yapısı, kıl yoğunluğu, klinik ve doktordur. Kıl yapısı ve cilt yapısına göre kullanılan yöntemler değişiklik gösterince fiyat politikaları da değişiklik gösterir. Üsküdar lazer epilasyon seanslarında uygulanan cihazların kalitesi de farklı bir faktördür. FDA sertifikasına sahip cihazlar kullanılması gerekirken bu cihazların diğer lazer cihazlarına oranla fiyat aralıkları daha farklı olacaktır. Fiyatları ucuz olduğu için tercih edilen lazer epilasyon merkezlerinde yapılan uygulamalar kişilerde bazen sorunlu bir tedavi sağlayarak neticelerinden memnuniyetsizlik meydana gelebilir. Kaliteli cihazlarla çalışan ve işini iyi yapan kişiler tarafından uygulama yapılması gereklidir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Ataşehir lazer epilasyon uygulamaları her kişide aynı sonuçları ve etkiyi göstermemektedir. Bu nedenle uygulama yapılacak kişiye göre lazer epilasyon tedavi yöntemini belirlemek önemlidir. Kadıköy lazer epilasyon yöntemleri kişiye göre değişiklik gösterse de hepsinin ortak amacı kıl köklerini yok ederek kıl çıkışını engellemektir. Alexandrite lazer epilasyon yöntemi sıklıkla kullanılan bir yöntemdir ve en etkili olanıdır. Her cilt tipine uygulama yapılırken koyu cilde sahip kişilerde bile oldukça iyi sonuç alınabilir. Sadece tek dezavantajı yüz, kol ve omuz bölgesine uygulama yapılmaz ve yapılırsa ters etki yapması, istenmeyen sonuçlarla karşılaşılması söz konusudur. Diode lazer yöntemi ince tüylere bile etki ederek yok edilmesini sağlayan bir yöntemdir. Yüz ve boyun bölgesinde sıklıkla tercih edilir. Nd yag yöntemi ise pek kullanılmamakla birlikte diğer yöntemlere göre ağrılı olan bir uygulamadır. Bu yüzden tercih eden kişilerin genelde tedaviyi yarım bıraktıkları görülür.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı