Sponsorlu Bağlantılar

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kalıcı olarak geliştirilmiş bir yöntem olup günümüz teknolojisinde sıklıkla tercih edilmektedir. Lazer epilasyon işlemini mutlaka bir merkezde ve konu hakkında uzman bir doktor kontrolünde yapılması önerilmektedir. Kişilerin hijyenik ortamda ve uzmanlar eşliğinde uygulanan lazer epilasyon seansları kalıcı ve etkili çözümler vermektedir. Beşiktaş lazer epilasyon merkezi konusunda uzman doktorlar ve deneyimli personelleri ile hizmet vermekte olup müşterilerine kalıcı çözümler üretmektedir.

Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?

Günümüzde lazer teknolojisinin gelişmesi ile özellikle kadınların tercih ettiği pratik, ağrısız olan lazer epilasyon tüylerden kalıcı kurtulmak için etkili bir çözüm haline gelmiştir. Güzellik ve estetik merkezleri konu ile ilgili titiz çalışmalar yürüterek kalıcı çözüm için uygun yöntemler belirlemektedir. Lazer epilasyon işlemi lazer ışınlarının kıl köklerine nüfuz etmesini sağlayarak tahribata yol açıp tekrar çıkmasını engellemek üzerine kurulmuş bir teknolojidir. Yeni nesil lazer teknolojisi ile soğutucu etki sağlanarak ağrı ve acı hissedilmeden gerçekleşen bir yöntem olarak kişiler arasında tercih edilmektedir. Kişi lazer epilasyon istediği için merkeze başvuru yaptığı zaman kılların kısaltılması istenir ve seansa gelmeden önce jilet ya da tüy dökücü krem kullanması önerilir. Kıl yapısı ve uygulanacak olan bölge kontrolü yapılarak yöntem, seans süresi ve ne kadar fiyat olacağı uzman tarafından yapılan kontrollerle belirlenir. Kişinin kıl ve cilt tipine bağlı olarak doz ayarları yapılmaktadır. Göz ve kaş çevresi dahil olarak her bölgeye uygulama yapılabilir. Şişli lazer epilasyon merkezi steril bir çalışma alanı sağlayıp lazer epilasyon uygulaması yapmadan önce uygun olan yöntemi belirleyerek kişiye kalıcı çözümler üreterek hizmet sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte çeşitli tekniklerle lazer epilasyonlar yapılmakta ve tercih edilmektedir. Lazer epilasyon uygulamalarında hangi tekniğin kullanılacağını kişinin kıl ve cilt yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Uzmanlar uygulama öncesi faktörlerin kontrollerini sağlayarak doğru teknikler uygulanıp istenmeyen tüylere kalıcı çözümler üretilmektedir. Tekniklerden bir tanesi ruby lazer dudak üstü ve açık tenli kişiler için uygulanır. Alexandrite lazer yöntemi en sık tercih edilen ve etkili çözüm sunan bir yöntemdir. Çok koyu olmayan ten için uygulama yapılırken soğutucu etki ile de ağrı hissedilmesi engellenir. Diğer bir teknik ise diode lazer cilde çok yakın mesafeden atış yapıldığı için soğutucu jel ile birlikte uygulama yapılır. Koyu renkli cilt tiplerine uygulanan yöntemdir. Nd yag lazer çok tercih edilmeme sebebi acıyı diğer yöntemlere göre daha fazla hissettirir. Açık renkli ve ince kıllarda etkilidir. Yöntemler bahsedildiği üzere kıl ve cilt rengine göre değişiklik gösterir. Öncesinde mutlaka doktor kontrolü gerektirir ve hormonal bozukluk olmadığı zaman kalıcı sonuçlar vermektedir.

Kaç Seans Uygulama Gerekir?

Lazer epilasyon yapılacak olan kişinin kıl yapısına göre seans süreleri değişiklik gösterir. Uygulama yapılacak olan bölgenin geniş olması ile seans süresi uzamaktadır. İşlem çok uzun sürmemekle birlikte seansların olma aralığı 2 ay civarıdır. Hormonal bir bozukluk söz konusu olmadığı zaman 6 seans da çözüme kavuşulabilir. Yüz kol ve sırt bölgelerinde 6 seans yeterli olurken koltuk altı bacak ve bikini bölgelerinde 4-8 arası seans yapılması uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları cihazların kalitesine, uygulama yapılan merkeze ve cilt yapısına göre değişiklik göstermektedir. Lazer epilasyon fiyatları 2020 listeleri güzellik ve estetik merkezlerine ulaşmış olup istenilen uygulamalar uzman doktor eşliğinde bilgilendirme yapılarak uygulanmaktadır.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı